Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Több mint 5 éves "tartozásokat...

Több mint 5 éves "tartozásokat" szeretnének behajtani rajtam a BKV-nál, mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Megbüntettek kb egy hónapja, és amikor bementem befizetni, közölték velem, hogy nem tehetem, mert van egy régi tartozásom. Lediktálták a diákigazolványszámot és a dátumot amikorra szól, majd szereztem igazolást róla a régi iskolámból, hogy más volt a diákigazolvány számom akkor. Majd betelefonáltam, ekkor újra a nevem alapján mondták ezt az egy tartozást. Erre tegnap kaptam egy levelet, miszerint 11 darab tartozásom van náluk, a nevem alapján, mind 2007-ben és egyikről sem kaptam levelet, mivel engem biztos nem büntettek meg. Hiába küldöm nekik az igazolást, és a valódi adataimat, azt erőltetik hogy menjek be megbeszélésre meg adategyeztetésre. Valaki járt már hasonlóan?? Mit tudok ilyenkor tenni? A mostani büntetésemet már átutaltam nekik, de azt mondták ez most "nyílt tétel"...
2012. okt. 5. 22:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az ügyvéd akivel beszéltem 25000ft-ért elvállalja. És ráadásul nem 8000ft hanem 15000/db....a mostani ha felmegy akkor 32000. Tehát az ügyvéd jóval olcsóbb egyrészt, másrészt meg inkább kifizetek több pénzt egy ügyvédnek mint hogy ezeknek egy forintot is....
2012. okt. 6. 22:30
 12/16 anonim ***** válasza:
52%

Kétesélyes.

Ha elveszted a pert, a büntetésen kívül perköltséget is fizetsz.

2012. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

BKV-s büntetések elévülési ideje egy év, csak akkor indul újra az egy év ha bizonyítottan küldtek róla felszólítást.


Kérdezz rá ott az irodában ,hogy mikor és hol volt a büntetés és mikor küldtek róla értesítést, és igazolják is ,hogy te azt át is vetted (tértivevény pl.), ha ezt ill .a büntetésről szóló jegyzőkönyvet nem tudják felmutatni akkor nincs miről beszélni ,a bünti nem érvényes. Érvénytelen büntinél meg nincs olyan ,hogy nem engedik bemutatni a bérletet.


Szerintem ne foglalkozz vele, ha nem tudnak róla semmit mutatni, ami igazolja min. egy aláírt jegyzőkönyvet a pótdíjazásról, akkor a bíróságon is körbe fogják őket röhögni.

2012. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Amúgy elég régóta közismert és igaz tény, hogy mivel elég magas fejkvóta van az ellenőröknek (nemrég ki is szivárgott ,hogy 1000 utas/év a min. ha ezt nem hozzák akkor fejmosást kapnak meg esetleg felmondólevelet is), így sokszor kamu adatokat írnak be meg egyszer megbüntetett utas adataira írnak még fiktív büntiket sok kellemetlen eset volt már a BKV-nak pl. 5 éven keresztül 14 büntetés egyazon névre különböző helyeken és járatokon és mindig ugyanaz az ellenőr. Vagy pl. 5 éves gyerek nevére kiküldött büntik, aki személyivel igazolta magát, holott nincs neki, és alá is írta a büntetést, pedig óvodás még és nem tud írni.


[link]

2012. okt. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen ezeket már olvastam én is. Viszont állítólag az összes jegyzőkönyv megvan és alá van írva, már kértem őket hogy legyenek szívesek az összes másolatát postázni mert szeretnék menni a rendőrségre. Nem akarok bemenni aláírás vizsgálatra, egy kolléganőmet tavaly behívták, és rábizonyították hogy az az ő aláírása csak megváltozott, holott életében nem ült azon a járaton. Igen, azt is tudom, ha elévült, nem behajtható bírósági úton, de ők állítják, hogy van valami önkormányzati rendelet, hogy a bkv nem fogadhatja el a büntetés befizetését, ha van elévült adóssága az illetőnek, csak ha azt is megfizeti...
2012. okt. 7. 18:22
 16/16 anonim ***** válasza:
Az egy dolog ,hogy mit mond a BKV, meg kell mondani, hogy nem ismerem el, tessék bíróságra menni ha valami nem tetszik. Úgyse fognak ,ha meg igen, felfogadsz egy írásszakértőt, aki megmondja, hogy nem a tied és később leverni rajtuk a költségeidet.
2012. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!