Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bécs-Budapest viszonylaton...

Bécs-Budapest viszonylaton közlekedő Railjeten szokott lenni kalauz?

Figyelt kérdés

Jó hülye kérdés, tudom. Azt tudom, hogy odafele van, mert Hegyeshalomban cserél a MÁVos kollégájával az ÖBBs. De visszafele? Bécstől Hegyeshalomig szokott lenni? Két éve egyik ismerősöm mondta, aki Bécsben dolgozott, hogy haza fele nincs a Railjeten kaller Hegyeshalomig. Úgy csinálta, hogy vett rá jegyet, de Hegyeshalomban leszállt, és vett egy másik vonatra (személyvonat) jegyet és azzal ment, így a hazauti jegyet Bécsből többször is fel tudta használni. Van ez még, vagy már tettek oda is kallert?

Azok válaszát várom, akik utaztak már Bécsből Hegyeshalomra Railjettel, vagy ők maguk is kallerok:) Köszönöm.


2012. okt. 12. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kell jegyet venni hogy a kaller örüljön hanem azért hogy a vonat elvigyen A-ból B-be.
2012. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy átvették már a német gyakorlatot a sógorék és nincs minden vonaton kalauz, de hogy nem az ÖBB prémiumvonatán, a railjeten spórolnak, abban egészen biztos vagyok. Én legalábbis mindig találkoztam ott kalauzzal. Ismerősöd lehet, hogy Euregiós vonattal utazott, ott simán lehet, hogy nincs piefke kalauz.
2012. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy van kalauz, főleg azért, mert az ÖBB új otthon nyomtatott jegyet vezetett be, ami csak akkor érvényes nálunk is, ha az osztrák még a határ előtt a saját rendszerével lekezelte.

Így még sűrűbb az ellenőrzés mint eddig (megjegyzem, eddig sem sűrűn volt, hogy jetin ne lett volna kalauz.)

2012. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy RJ-vel ment, direkt mondta is. Ez már kb 2 éve volt, ezek szerint változott azóta. Köszönöm a normális válaszokat!
2012. okt. 12. 22:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, de azt nem, hogy ne lett volna jegyvizsgáló rajta.

Inkább szerintem csak vagy nem dolgozott, vagy sokan voltak, és nem ért oda hozzá. Ez könnyen elképzelhető.

2012. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van kalauz.

Az álszent szöveges megjegyzésedhez: Te mivel foglalkozol? Mert nekem ingyen kell a munkád. Persze, ha nem hullamosó vagy.

2012. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értem hogy jön ide, hogy mivel foglalkozok. A kalauz akkor is ugyan annyit kap, ha minden utas bliccel, a vonattársaság sem fog csődbe menni akkor sem, ha mindenki igyen utazik, mert a stratégiailag fontos vállatokat úgyis kisegítik az államok, mert másképp sokan nem jutnának a munkába és még nagyobb lenne a veszteség.
2012. okt. 13. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amit állítottál azt ugye te sem hiszed el magadnak?

Ennyi erővel mától mindenki lopja a boltból a kenyeret és a tejet, hiszen az is stratégiailag fontos, hogy ne haljon éhen a nép nem?


A vasúthálózat fenntartása valóban stratégiai fontosságú azonban a vonatok közlekedtetése nem.

Ráadásul ezt a rossz érvet egy olyan kérdésnél sikerült felhozni ami nemzetközi vonattal kapcsolatos, ami NEM a közszolgáltatás része azt a vasutak piaci alapon közlekedtetik. Ha azt mondja a vasút, hogy nem éri meg neki, jövőre nem közlekedik. És mikor éri meg? Ha van fizető utas...


Jó példa a fentire a horvát vasút: a nemzetközi vonataik 80%-át megszűntetik, ami leginkább minket érint majd!

Nekik nem érte meg a nemzetközi közlekedés. Pont. Megszűnnek...


Mindettől függetlenül nagyon buta felfogás az, hogy a vonat akkor is közlekedik, ha tele van bliccelőkkel. Ez nem igaz.

2012. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!