Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szoktatok úgy utazni, hogy...

Szoktatok úgy utazni, hogy nem lyukasztotok jegyet csak akkor ha jön az ellenőr?

Figyelt kérdés
Ez mennyire biztonságos. Van akinek bevált?
2012. okt. 17. 22:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Hát, én bevallom, megesik hogy bliccelek. Mondjuk ha emiatt elkapnak, akkor nem pofázok, vállalom a következményeket.


Ami jobban felidegesít, és olyankor az ellenőrrel is vitába szállok, mikor nem működik egy megállóban sem a jegyautomata, és este már sehol egy jegyárus, így marad a kényszerbliccelés hacsak nem akarok fél éjszakát gyalogolni.


Amúgy van hogy beválik, volt h ellenőrök csak felszálltak buszra, mindenki rögtön lyukasztott, ők meg következőnél le is szálltak (némileg mókás volt hogy naponta utazó emberek ugrottak fel szaladni a jegykezelőhöz).


Igazából azt nem csípem, ha valaki bliccel, és aztán még ő van felháborodva. Egyszer a kérdező által említett eset volt, ahol anyuka gyorsan odaküldte a lányát lyukasztani, az ellenőr meg megbírságolta, az anyuka meg persze ordítozott mint a veszett hogy micsoda szemétség őt megbüntetni, mikor jegye van. Végén már én is odamentem közölni vele hogy kicsit vegyen már vissza.


Lényeg hogy van akinek beválik, van akinek nem.

2012. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szidom a BKV-t. Maximum az zavar, hogy a csöveseket lazán hagyják ingyen utazni. Ha az ilyen alakokat hagyják ingyen utazni, akkor én sem fogok fizetni. Persze nem ez az oka, hogy nem fizetek, hanem bevallom, baromira nem tetszik ez a béna jegylyukasztgatós rendszer. Amíg Londonban laktam, sosem blicceltem, volt Oyster kártyám amit mindenhol csak lehúztam, aztán csókolom. Vacakoljon ezekkel a kis papírcetlikkel akinek van hozzá türelme.
2012. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Azért mondjuk az elég sz@r kifogás hogy "béna" a rendszer. Bár tény hogy néha a szabvány jegy az istenért nem megy bele a lyukasztóba mert félúton elakad.
2012. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azt is tegyük hozzá, itt a hülye is képes bliccelni. Londonban nem tudsz úgy felszállni a buszra, hogy ne mutatnál be jegyet, bérletet vagy ne húznád le a kártyád. (Jó, láttam már 1-2 ilyen esetet, de azért a buszvezető általában visszahívta azokat akiknél nem látott semmit.) A metróra szintén nem tudsz jegy/kártya nélkül sehol felszállni, mert ilyen kis kapuk vannak mindenhol a bejáratnál, + ellenőrök, ha valakinek eszébe jutna átugrálni őket... Nem az van mint itt, hogy aki sokat jár BKV-val, már kívülről fújja hova kell jegy és hova nem, mert csomó helyen soha nincsenek ellenőrök, csak besétálsz és mész is.. Kifelé meg nem szoktak alapból jegyet kérni. (Ha jól tudom. Bár metrózni nem szoktam olyan gyakran, de nem emlékszem hogy bármikor is kértek tőlem kifelé jegyet.) Troli dettó, középiskolába 4 éven keresztül ugyanazzal a trolival jártam minden reggel, és egyetlen egyszer sem jött ellenőr. Persze értem én, biztos csomó pénzbe kerülne felújítani az egész rendszert, de talán akkor nem új metróhálózatokat kellene építeni, meg új metrókat venni, hanem ezzel foglalkozni először.
2012. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egy országban, ahol az erkölcs vagy a becsület szónak lenne az emberek számára valami érthető jelentése, nem is kellene senkinek semmit mutogatni, mert mutogatás nélkül is mindenki venne jegyet. Mondjuk ez itt nem az az ország...
2012. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én nem gyártok tematikát, egyszerűen lesz*rom. Mondok pár tényt:

- az én adómból is pumpálnak évente milliárdokat a cégbe, ami egyrészt oké, másrészt viszont évente talán 2x használom, harmadrészt pedig ebből megy a 25milliós tanulmányra, ami megállapítja hogy kell-e ajtó a buszra

-irreálisak a jegyárak, nincs átgondolva az egész rendszer

-a járműpark katasztrófa (annak ellenére hogy milliárdok mennek a cégbe)->

-az egész cég 30%-aa bürokrata vízfej, akik arra jók hogy üljenek és vigyék a pénzt, akik pedig működésben tartják a 30éves Ikarusokat gombokért dolgoznak


Nagyjából ennyi. Persze, én egy mocskos cigány vagyok, mert nem veszek jegyet, és a qrva anyámat. Csak ha mondjuk a Münchenihez hasonló színvonalon állna az egész boldogan fizetnék 3x ennyit is, és szívesen raknám le a kocsit ha BP-n van dolgom, de így nem.

2012. okt. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez nem országfüggő. Szerintem az ember alapból olyan, hogy magának akar jót. Inkább elteszi azt a 400 forintot, mert később még jó lehet valamire. Ez nem erkölcs, meg becsületesség kérdése, ezek amúgy is csak ilyen mondvacsinált fogalmak, hogy valamennyire kordában tartsák az embereket. Pl. ebben az esetben is... Vegyél jegyet, még ha nincs senki aki leellenőrzi, akkor is, vagy rossz ember vagy! A legtöbben vesznek is. Pedig nincs ilyen, hogy jó és rossz ember, csak erre tanítanak gyerekkorodtól, ezt hallod mindenhonnan és elhiszed, hogy van, aztán rosszul érzed magad, ha valami olyat csinálsz, amit egy "jó ember" nem csinál. Ahelyett, hogy ilyen hülyeségekkel tömnék a gyerekek fejét, inkább azt kéne nekik megtanítani, ha nem azt csinálod, amit a törvény mondd, akkor baj lesz. És odaállítani az ellenőröket mindenhova, hogy lássák is hogy ez tényleg így van. Hogy lopni azért nem szabad, mert jön a rendőr és megbüntet. És természetesen olyan törvényeket kell hozni, aminek van értelme = ha valaki megszegi, azzal kárt okoz valakinek (mint pl. a lopás). Pont az olyan fajta gondolkodás veti vissza a fejlődést, hogy ezt meg azt csinálni egyszerűen rossz és kész, de rendesen megindokolni nem tudják, csak rossz. (Most ennek az utolsó mondatnak már semmi köze a tömegközlekedéshez de sebaj. A lényeg, hogy nem, nem az erkölcs meg a becsület dolga megvetetni az emberekkel a BKV jegyet.)
2012. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sztem elfelejthetnék már az emberek ezt az "az én adóm" témát...ennyi erővel a te gyereked más adójából tanul felsőoktatásban, és téged is más fog öregkorodban eltartani az ő adójából...sztem ilyen nincs....és ha a szolgáltatás jobb lenne, akkor sem fizetnél érte.


Amúgy az ellenőrök ritkasága tényleg vicces, Pesten kb fél éve folyamatosan veszek bérletet, de eddig egy darab ellenőrt nem láttam buszon-villamoson, pedig napi szinten utazok.


Szülővárosomban első ajtós felszállás van, és mindenki jegyet/bérletet mutat, így sem 100%-os a szűrés, de mégiscsak át van nézve egyszer, másrészt a hátsó ajtón le lehet szállni nem az van hogy amint nyílik az ajtó, már fent van 2 öreg néni.

2012. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Olvasd át mégegyszer. Nem azzal van bajom hogy megy bele a pénz az adómból, nem érdekel, befizettem, ennyi. A probléma ott kezdődik hogy nem a buszokra megy, hanem egy rakás felesleges papírmunkára, és az adminisztrációs vízfej bérezésére.
2012. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"A probléma ott kezdődik hogy nem a buszokra megy, hanem egy rakás felesleges papírmunkára, és az adminisztrációs vízfej bérezésére."


Ezzel szerintem senki nem fog vitába szállni. Sajnos ez van. Mindenre költenek, mindenre elverik a pénzt, csak arra nem, amire kellene.

2012. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!