Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pénz hiányában kicsit csalnunk...

Pénz hiányában kicsit csalnunk kellene, mennyire figyelik ezt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem állunk valami nagyon jól anyagilag a barátommal, de az ünnepekre hazautaznánk a családomhoz.

Forgalmas vasútvonal,és félúton van egy nagyobb állomás... Ha csak addig vennénk jegyet rengeteg pénzt spórolnánk meg.

Mennyire jegyez meg a kalauz 2 embert,hogy már le kellett volna szállniuk?

Tudom nem szép dolog,de sajnos máshogy nem tudnánk hazautazni:(


2012. okt. 27. 18:33
 1/9 anonim válasza:

Ez lutri:)Általában az új felszállókra hajtanak,de jó a memóriájuk, pláne ha kevés az utas.

Mondjuk a nagyobb állomásnál is felszállhat egy ellenőr, s lebuktok.De kockáztattok, és 50% az esély, hogy megússzátok.

Én nem vasúton, hanem a városi közlekedésben látom, hogy a bliccelők nem adnak át személyit, bediktálnak egy kamu nevet, kamu címmel,születési adatokkal, és mikor leszállnak az ellenőrök, széttépik a csekket. Ez nem tipp, de az ember határozott fellépéssel blöffölhet.

2012. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

van egy oldal, ahol magánemberek kirakják hogy mondjuk 5 nap múlva utazok miskolcra, 3 embert elviszek 1000 forint/fő áron


sajna nem emlékszem, próbáld megkeresni, de ha nem megy, max rakd ki ide hogy hova utaztok, hátha valaki egyedül menne, és 1-2 ezer forintért megéri neki

2012. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


megtaláltam :)

2012. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


vagy akár ezek :)

2012. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ott van még az oszkar.com is!
2012. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az oldalak miatt bírok. Köszi szépen!
2012. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha megy távolsági busz is akkor inkább azzal menjetek. Én a nagymamámhoz rendszeresen így szoktam utazni. 180km-re lakik és a jegy nagyon drága. Viszont meg lehet venni a jegyet elővételben félútig, vagy addig sem és a sofőr felszállásnál eltépi a jegyet és ennyi. Ellenőr nem jön közben és a sofőr nem emlékszik rá hogy ki meddig megy a jegye alapján. Azokra emlékszik max (de még azokra sem) akik nála vesznek jegyet.
2012. okt. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Én azért nem lennék olyan biztos abban, hogy a blöff működik. Ugyanis, ha kifogtok egy karakán kalauzt, akkor nektek annyi. Fizethetitek a büntit és, ha elkezdtek hepciáskodni, hogy nem adjátok át a személyit stb., akkor a köv. állomáson majd a rendőrnek kénytelenek lesztek. De ez esetben még jobban pórul jártok.

Ha szolgáltatást akarsz igénybe venni, fizess is érte. Ne cigizz pár napig, ne vegyél sört, csokit és olyan dolgokat amik nem létfontosságúak. És hopp, meg is van a vonatjegy ára.

2012. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnám a helyetekben a büntetést. Ne feledjétek, hogy a nagyobb forgalom gyakran fokozottabb ellenőrzéssel is jár, és tényleg nem fog hiànyozni nektek a vaskos büntetés. Én is inkább a telekocsis (carsharing) oldalakat ajánlom, de ha jól beöltöztök, akkor stoppolhattok is.
2012. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!