Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valakinek nincs családtagja...

Ha valakinek nincs családtagja és ismerőse se a MÁV-nál annak van esélye bejutni oda?

Figyelt kérdés
Mozdonyvezető szeretnék lenni, gépészetet tanulok utolsó éves vagyok(érettségin). Ez a szakmairány előny lehet-e benne? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. nov. 6. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

A MÁV-hoz nem feltétlen kell rokonság vagy komoly ismertség.

De mozdonyvezetőséghez egy komoly beosztású apuka-anyuka is kevés mostanában...

Ha nem akarsz nagyon nagyot csalódni tegyél le a mozdonyvezetésről.

2012. nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szakma elvileg előny, de nem feltétel. Viszont manapság kicsit másképp működnek a dolgok. Bekerülni így lehet: minimum van egy sima mezei érettségid és nagyon erős hátszeled... Ha valamelyik nincs meg, felesleges jelentkezni.
2012. nov. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én elég sok vasutast ismerek, és azt hallottam, hogy mozdonyvezetőnek csak azokat veszik fel, akiknek nagyon komoly csókjuk van a MÁV-nál. Persze próba cseresznye, de nem sok esély van rá még egy egyszerűbb állás esetén se.
2012. nov. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 10 deka farhát ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy a mozdonyvezetők tényleg ennyire belterjesek-e...


De feltétlenül "mávos" mozdonyvezető akarsz lenni? Annyi magánvasút van az országban, valamelyikhez csak bejutsz a gépész érettségiddel egy tanfolyamra...


És a híresztelésekkel ellentétben nem rosszabbak a magánvasutasok munkakörülményei.

2012. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Én is azt ajánlom, hogy magántársaságnál legyél, ne a MÁV-nál.

Egy kis segítség az iho oldalán is le van írva:

[link]

Ezekből kitűnik, hogy nem mindenki esik át a rostán. Igen, szigorúan szűrik és nincs feltételnek megszabva az, hogy csókosnak kell lenned.

2012. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából csak a MÁV-nál szeretnék lenni mozdonyvezető.

Azért majd megpróbálom beadom a jelentkezést,ha nem vesznek fel akkor maradok Mechatronikán. Köszönöm a segítségeket:)

2012. nov. 7. 14:40
 7/7 anonim ***** válasza:

A közelség miatt lenne jó a MÁV?

Próbáld meg, sok sikert hozzá, de mint írtunk, nem csak a MÁV létezik.

2012. nov. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!