Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha felszállok Kelenföldön a...

Ha felszállok Kelenföldön a gyorsvonatra, és az csak Fehérváron áll meg legközelebb, de nincs jegyem, akkor csak ott szállíthat le a kalauz?

Figyelt kérdés
És én véletlenül pont Fehérvárra akarok menni. Mert így kicsit abszurd hogy megtehetném hogy jegy nélkül utazok. Gondolom valami más következménynek is kell lennie, mint hogy leszállít.
2012. nov. 18. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hív rád rendőrt, ami neked kellemetlen és igen drága is lesz.
2012. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam egyébként, mert egyszer mintha láttam is volna ilyet hogy rendőrök vártak a vonatra az állomáson.
2012. nov. 18. 12:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Na ja, elég valószínű, hogy rendőrt hív. Ősrégi trükk ez az egymegállózás gyorsvonaton.
2012. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk a legközelebbi megálló 4 percre van (tehát személyvonattal megyek egy megállót), akkor csak leszállít nem? És ha mondjuk én azt mondom hogy márpedig nem szállok le, akkor addig nem indul tovább a vonat amíg meg nem teszem?
2012. nov. 18. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Kalauzfüggő a dolog.

Ha 4 percre van a megálló, és nem szállsz le, akkor továbbvisz a vonat, és a következő, vagy a kettővel utáni megállóba már odaérnek a rendőrök, így elkapnak.

2012. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 darujev ***** válasza:

Nem egészen egy hónapja esett meg velem, hogy tartottam haza és Tárnokra már eleve nagyon lassan gurultunk be, ami a felújítás miatt önmagában nem lett volna meglepő.. megállás előtt azonban a vezér bemondta (Flirt motorvonat volt), hogy hatósági intézkedés miatt az ajtók nem fognak nyílni. Sokak csatlakozó busza elment, este ezzel vagy egy órát buktak.. morogtak is rendesen, de megváruk az intézkedőket (látni nem láttam, mert elől voltam) akiket a jegyvizsgáló hívott pár ügyeskedő/problémázó kisebbségire.

Elég durva megoldásnak találtam, mert sokan szívtak miatta, ugyanakkor célravezető..

2012. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy hív rendőrt csak akkor,ha bűncselekmény van,amúgy az általad leírtakért nem.

Én is úgy járok át Ic-vel Szoboszlóra,hogy ha leszállít a következőnél akkor ott szállít le ahová szeretnék,gondolod veszek jegyet ebbe a viléágba,látod én okosan megoldom,ugyanis én már dörzsölt vagyok.

2012. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tévedés: Volt már olyan, hogy azért késett a vonat egy fél órát, mert a kalauznő rendőrt hívott, mert egy bicikli szabálytalanul volt fent, és nem akarta az utas levenni, mert nem volt neki már hely szabályosan. Azaz van ok félni a zsaruktól.
2012. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, ha nem vagy hajlandó igazolni magadat, akkor rendőrt, esetleg közterület-felügyelőt hívhat a kalauz, aki előtt köteles vagy igazolni magadat (ellenkező esetben szabálysértési eljárás indul ellened és be is vihetnek). Nem állítom, hogy nagyon gyakran használják e végső eszközt a kalauzok, de időről időre előfordul. Sajnos sokszor késés is lesz belőle.
2012. nov. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"És ha mondjuk én azt mondom hogy márpedig nem szállok le, akkor addig nem indul tovább a vonat amíg meg nem teszem?"...jaja, rosszabb esetben a többi utas tessékel le a vonatról, nem túl kedvesen, én ilyesmit láttam.
2012. nov. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!