Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történt a máv v43-as...

Mi történt a máv v43-as mozdonyokkal?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettem észre hogy a v43 mozdonyok már nem v43 hanem 43 pl régen v43-2452 most már 432-452 miért van ez?

2012. nov. 24. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
UIC rendszerű átszámozáson estek át.
2012. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
miért?
2012. nov. 25. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Uniós előírás. Amúgy az összes többi mozdony is hasonlóan járt.
2012. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sőt a többi uniós tagállam mozdonyai is így jártak vagy fognak járni.
2012. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez így szar a rég sokall jobb volt.
2012. nov. 27. 00:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez miért zavar téged? Van ennek valami jelentőse az utazásodban?
2013. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van jelentősége, mert az autódnak sem lenne mindegy, ha EU szabvány alapján átíratnák a típusát. Magyarországon A V43, a V63 típust jelölt, megkülönböztette a villamos és a dízel mozdonyokat is. A logikát nem értem, mert a V63 001 összesen hat karakter, viszont a taurus esetén 1047 008-6, viszont nyolc, vagyis emiatt nem szükséges a változtatás. Másrészről a V63 nem azonos a M63-mal. Szerintem, az EU rendszerben nem tudják kezelni a betűket, ezért kivették és a típus száma után egy nullát tettek. Ha így van, akkor nem tudom, hogy mennyivel gazdaságosabb átfesteni minden mozdonyt, mint a rendszert betű kompatibilissé tenni. Egyébként engem is zavar, mert ha így került a köztudatba és forgalomba, akkor az ország sajátosságát veszik el. Mi lesz a következő? Nem lehet MÁV jelzés és azt is át kell festeni EUR-ra?
2013. júl. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Te most az iránt aggódsz, hogy át kell festeni a vonaton 3 számot?

Én pl nem tudok ráülni sem, mert elkap a hányinger, olyan undorítóan néznek ki.

Ez a fos MÁV annyi pénzbe kerül, hogy hidd el, eleget fizetsz ki az adódból ezekre a koszos vonatokra, meg sem látszik az, hogy 2 deci festéket elpingálnak rájuk...


Mi ez a vasút-fétis? Mindig is érteni szerettem volna, hogy miért csodálják ezt... elvégre az összes régi vonat - amit így imádtok - egy koszos, öreg romhalmaz. Undorítóak az állomások, bunkó a személyzet, mindemellett k urva drága is az utazás...

Mi szép van ebben?

2013. júl. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a gond, ahogy az autópályákat is kétszer akkora költséggel építették, úgy ezek a festések sem olcsók. Ledöbbennél, hogy szórják két marékkal a pénzt. Ahogy sokan nem szeretik a háborús játékokat, úgy mások imádják a vasutat. Engem már gyerekkorban magával ragadott, mert a szüleimnek állandóan vinni kellett vonatokat nézni. :) Ez nem azért van, mert ilyen a vasút. Visszadobhatnám a labdát, hogy az utasok is bunkók. :D Tapasztalom. :D Valahol mindenkinek igaza van, de szegény ország vízzel főz. Magyarországra ez nem igaz, mert itt egy veszteséges vasút megteheti, hogy durván 2 milliárd Ft-ért hitelre megvásárolja az új vonatokat.
2013. júl. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!