Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha külföldre utazik valaki...

Ha külföldre utazik valaki vonattal ott van magyar kalauz ugye?

Figyelt kérdés
budapest-kassa vonal. egy ismerősömet szeretném meglátogatni de soha nem voltam még kint így kicsit félek az utazástól hogy nem jó helyen szállnék le de ha lenne magyar kalauz akkor gondolom tudna segíteni.
2012. dec. 2. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom lesznek ott magyar utasok, majd valakit megkérdezel.
2012. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 wartburg353s ***** válasza:
Úgy tudom, nincs, a határon személyzetcsere szokott lenni, mert onnantól már nem MÁV vonal, hanem külföldi vasút. Ez nem zárja ki, hogy tudjanak magyarul, a nemzetközi vonatokon szolgáló kalauzoknak követelmény az idegen nyelv ismerete, angolul is tudnak biztos.
2012. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kassa a végállomás, konecná stanica, nem lesz gond. De a jegyvágó Hidasnémetitől szlovák (vagy szlovákiai magyar, aki nem feltétlenül beszél azonban magyarul munka közben). Speciel nekem nem okozott nagy szívfájdalmat a "Následujuce Kosice?" (nyelvtanilag slampos, àm érthető) mondat elsajátítása és az Ano = igen vagy Nie = nem értelmezése.
2012. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kassa elég nagy város, meg végállomása is az arramenő IC-knek, így semmi gondod nem lehet a leszállással.
2012. dec. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, jól írja az előző hozzászóló egyike. Hidanémetinél új mozdonyt kap a szerelvény és egyben új kalauzt is. Szerintem az esetek 90%-ban ért magyarul, csak nem biztos, hogy használja is. Kassa mellesleg én, amikor jártam, mindjárt az első megálló volt.
2012. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MrPifta ***** válasza:
értem én, hogy szlovákul nem tudsz, de semmilyen más idegen nyelvet sem? Elég gáz, ha csak magyarul beszélsz. Külföldiekkel is meg kell értetni magad...
2012. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de beszélek németül és angol is, de nem olyan magabiztosan. és különben se akarok külföldiekkel beszélgetni. egy magyar ismerősömhöz fogok menni.
2012. dec. 8. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell beszélni, csak (vissza)köszönni, meg odaadni a jegyet!
2012. dec. 9. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!