Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkv-ra fel lehet vinni bmx-et?...

Bkv-ra fel lehet vinni bmx-et? (kerékpárt)

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
nem csak a mávra
2012. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Vagy talán a hév-re is asszem (előző voltam).AMúgy ha a vezető nem zavar le,akkor meg lehet próbálni.Én láttam már metróban is kerékpárt.
2012. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi azért megpróbálom :)
2012. dec. 29. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet. Csak a héven és a fogaskerekűn.
2012. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
BKV járműveire (Kivéve a HÉV és fogas kijelölt helyeit) járműként, sportszerként nem csak csomagként. Ha kivett kerékkel nem haladja meg a megszabott méreteket, s tökéletesen tiszta és/vagy be van csomagolva. Nem zavarhat, nem koszolhat, nem akadályozhat másokat.
2012. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Ez itt előttem miért lett lehúzva? Teljességgel helytálló. Aki mást tud, miért nem írja be?
2012. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sőt, én is miért lettem lehúzva 0-ra? A piros nem a letöltés gomb...
2012. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten kerékpárt akarsz szállítani, azt kizárólag a következő vonalakon tudod megtenni:

H5 Batthyány tér - Szentlélek tér - Békásmegyer

H6 Vágóhíd - Soroksár, Hősök tere - Millenniumtelep

H7 Boráros tér - Csepel

H8 Örs vezér tere - Cinkota - Ilonatelep

H9 Örs vezér tere - Cinkota - Szabadságtelep

60 Városmajor - Széchenyi-hegy, Gyermekvasút

1 Budapest-Déli / Keleti - Kelenföld

2 Budapest-Nyugati - Óbuda - Üröm

40a Budapest-Déli - Kelenföld - Budatétény - Nagytétény-Diósd

70, 71 Budapest-Nyugati - Rákospalota-Újpest - Rákospalota-Kertváros

80a Budapest-Keleti - Rákos - Rákoscsaba

100a Budapest-Nyugati - Kőbánya-Kispest - Ferihegy

120a Budapest-Keleti - Rákos - Rákoskert

142 Budapest-Nyugati - Kőbánya-Kispest - Pestszentimre

150 Budapest-Keleti / Kőbánya-Kispest - Ferencváros - Soroksár

Gyermekvasút Széchenyi-hegy - Hűvösvölgy


Ha megnézed, ezek eléggé jól lefedik a város területét anélkül is, hogy buszra, villamosra vagy metróra kellene szállnod. Csomagként sajnos meghaladja az előírt méreteket, így aligha szállíthatod, legfeljebb ha elnéző a járművezető.

2012. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 19:40:

hozzá kell tenni, hogy a bérletre kerékpár matricát kell tenni - [link] -, hogy használhatja a BKV üzemeltetésű vonatokon (HÉV-en és a fogaskerekűn - nem érdekel, hogy időközben, villamos lett belőle), a MÁV vonatain, meg külön jegy kell hozzá (MÁV-os kerékpárszállítás).

Persze, ha nincs bérleted, akkor külön vonaljegyet kell lyukasztani hozzá (a 10 darabos tömbben levőt is használhatod vele).

"A kerékpárszállítás szabályozása kiegészült azzal, hogy az összecsukható vagy szétszerelt kerékpár a kézipoggyász megengedett legnagyobb méretét meg nem haladó, a biztonságos szállításra alkalmas módon becsomagolva díjmentesen szállítható valamennyi járaton. Megfelelő csomagolás nélkül a szállítás továbbra is csak az arra kijelölt járműveken lehetséges díjfizetés ellenében (vonaljegy, 10 db-os gyűjtőjegy, kerékpárbérlet)"

Ja és még valami: a hajón is viheted a bicajt. Van egy kis kerékpártárolójuk, amire, vagy a hátsó, vagy az első kereket tudod kilakatolni vele. Nem túl nagy, de a semminél több.

2012. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!