Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ellenőr most kicsoda és...

Az ellenőr most kicsoda és milyen jogkörei vannak?

Figyelt kérdés

Sokat változtattak a különféle ehhez köthető dolgokon, aki képben van legyen szíves leírni, hogy az ellenőr akár közteressel karöltve milyen jogkörű személynek minősül? Elvileg jegy nélkül csak a bkv utazási szabályzatát/feltételeit szegjük meg, nem?

És igen, bliccelek. Köszönöm az értelmes válaszokat, "vegyé bérletet" "lopod a pénzemet" "miattad drágább az én bérletem" kommenteket nem kérnék, köszi :)



2013. jan. 11. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

"Elvileg jegy nélkül csak a bkv utazási szabályzatát/feltételeit szegjük meg, nem?"


Igen, viszont az ellenőr nem hivatalos személy, ő csak megkérhet, hogy diktáld be az adataidat. A közteresek, akikkel együtt vannak, ők viszont hivatalos személyek, mint a rendőrök, és igazoltathatnak is. Nekik köteles vagy átadni a személyes okmányaidat, így a BKV tutira küldheti a pótdíjcsekket. (nem büntet, hiszen nem hatóság, pótdíjat szab ki)

2013. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelni kell ennyi. Én örülök is a köztereseknek, forma ruhát kötelesek hordani, ergo könnyen azonosíthatóak az ellenőrök.
2013. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobban tökön lehet rúgni őket. Rám jön két ellenőr az egyiknek úgy behúzok ,hogy összeesik a másik meg engem hagy futni. Legalább megtanulja a kis taknyos mit kap. Volt ,hogy tökön rúgtam az ilyet.


Nem provokáció, csak próbáljátok meg, ha elkapnak.

2013. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 köszi

#2 én is, mindig nagyon figyelem a megállóban várakozókat, de ahogy körbenézek pl a buszon, nem vagyok egyedül ezzel :)

#3 hmm, ezt most nem tudom milyen szinten értelmezzem...

2013. jan. 19. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld, meg ha elkapnak, és rúgd jól lábon az egyik ilyet, az meg össze esik jobban.
2013. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de viszont a közteres sem adhatja ki az adataidat az ellenőrnek, mert ott már személyes adatokkal való visszaélés van vagy mi ez ..
2013. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
régen még igen, de azóta változtattak a bkv javára
2013. jan. 28. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!