Alstom vagy Ev?

Figyelt kérdés

Szerintetek is jobbak az új kocsik, mint a régi ev ev3 kocsik?

MErt, pl, csehországban, meg, oroszországban, új orosz szerelvények vannak!

Jó nekünk ez a metró? vagy nekünk is, új orosz kéne?

ha kell, linkelek képet!



2013. jan. 25. 09:56
 1/9 Napkiraly ***** válasza:
EV
2013. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem! és, indokot mondasz? :)
2013. jan. 26. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban szeretem az Alstomokat, csendesebbek, világosabbak, tágasabbak - leszámítva az üléseket. Sajnos azonban nem vagyok biztos abban, hogy olyan tartósak lesznek ezek a vonatok is, mint az Ev-k és a 81-es sorozat.


A cseheknek nincs új orosz metrójuk, csak alaposan felújított régi Ecs kocsijaik. Nem rossz gépek, de erősen kérdéses, hogy érdemes lenne idehaza a 30-40 éves Ev-ket felújítani. De a 81-esek esetén még jó megoldás is lehet.


Az új moszkvai szerelvényeken utaztam én is, de nem tűntek az Alstomnál tartósabb vagy kényelmesebb járműveknek.

2013. jan. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Napkiraly ***** válasza:
100%

valahol írtam, egyszer egy vadiúj bkv volvo buszban töltöttem fél órát egy hatalmas esőben, mert beázott az ajtónyitás érzékelő, és az elektronika nem engedte elindulni.

A probléma az elektronikával telepakolt járműveknél az, hogy minden mindennel összefügg, és minden digitális (1/0 érték van). A régi ganz villamos nem áll meg ha a fokgyem összezavarodik, az Alstomot meg tudjuk. A nem elektronikus, egymástól nem függő rendszereknél van köztes működés, valami kopott,de még ellátja a feladatát, nem tilt le a szoftver, stb. Nézd meg az új boeingek esetét, már fel sem szállhatnak

2013. jan. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :D :D



És, a kisföldalatti is, már öregedési fáázisban van? és a fogakserekű? :)

2013. jan. 27. 10:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű az Alstom...


Csak ugye a nagy okosok, 30-35 éves pályára vettek, XXI. századi metrót...

2013. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Napkiraly ***** válasza:
ezért romlik el a szoftver és áll le a metró, régi a pálya
2013. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es metrón nem régi a pálya, lévén, hogy 2003-2007 között felújították az egészet. A hangja is már, mint a 3-asnak. Felújítatlan pályára tényleg nem való új metrókocsi.


Amúgy Alstom.

Túl magasan vannak az ajtók között a kapaszkodók, én 160 vagyok, nekem marha kényelmetlen. És lehetnének kis londoni metrós szerű elválasztók az üléseknél. Azért, mert 4-en elterpeszkednek az 5-ös ülésen, csomagot maguk mellé rakják, két ülés közé ülnek terpesztett lábbal... Utána jön a rinya, hogy túl kevés az ülőhely.

Ennyi a gondom.


Amúgy csendesebb a réginél, világos, tágas (a kevesebb ülőhelyért cserében), nekem bejön, örülök nekik!

2013. jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Alstom dizájnja egyértelműen jobb, de szerintem az orosz szerelvények megbízhatóbbak voltak.

Jobban megérte volna az orosz cégtől (Metrovagonmas) venni teljesen új szerelvényeket.

2013. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!