Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Majdnem -6 -os szemmel lehet...

Majdnem -6 -os szemmel lehet valaki kalauz? ( csak a bal ilyen rossz)

Figyelt kérdés
mert gondolom a tanfolyam előtt van ilyen mindenféle vizsgálat. Ja és Gysev-nél gondoltam.
2013. febr. 4. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Máv-os kalauz vagyok, erről tudok Neked írni, de a Gysev-nél ugyanez a helyzet. Tanfolyam előtt valóban van orvosi vizsgálat, köztük természetesen látásvizsgálat is. Akinek valamiféle problémája van a látásával, az nem kapja meg a megfelelő csoportbesorolást, ezért nem lehet jegyvizsgáló. A forgalmi tevékenységeknél van ennek nagy szerepe, ezért szigorúak ebben a témában.

Tudom, vannak szemüveges jegyvizsgálók, de ők régi motorosok, akkor még más szabályok voltak érvényben (bár a forgalmi ténykedés ugyanúgy megvolt, na mindegy...)

Azért próbáld meg, adj be egy önéletrajzot, hátha találnak számodra valami megoldást.

2013. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért a nagy szigor, mert a magyar vasút jelenlegi infrastruktúrája mellett még mindig nagyon fontos a szabad szemmel látottak szerepe. Gondolj csak végig egy menesztést, hol segít nálunk pl. monitor, arányaiban milyen kevés a fotocellás kocsiajtó, stb. Ettől persze még lehetsz más területen vasutas, próbálkozni érdemes, mint ahogyan a látáskorrekciós műtétek is megoldást jelenthetnek.
2013. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én járművezetőnek szerettem volna menni, +4-es szemmel, de nem lehet. Sajnos műteni sem.

Amikor elolvastam az NKH ide vonatkozó rendeletét akkor egy világ omlott össze bennem, de úgy néz ki, hogy más szakmát, de az adott területen maradva megtaláltam a hivatásom.

2013. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Látásból ismerek egy kalauzt, kb 25 év körüli lehet, ő is szemüveges. Nem tudom, a "régi" szabályok mennyire régiek, bár őt sem ismerem személyesen, így a történetét sem...
2013. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!