Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek buszon, van...

Megbüntettek buszon, van bérletem 17800ft, de nem volt igazolványom hozzá, kaptam egy 8000ft os csekket. Ma megcsináltattam az igazolványt! 110ft az igazolvány, és 8ezer a büntetés? De mi lesz ha nem fizetem ki?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 13:10
 1/7 anonim válasza:
Írj nekik levelet, vagy menj el bemutatni az igazolványt. Bár nem tudom, hogy így jó-e, hogy az eset után csináltattad meg az igazolványt. Általában szokott olyan lehetőség is lenni, hogy pár munkanapon belül kevesebbet kell fizetni. Járj utána, hogy az igazolvány bemutatása esetén mi történik, és hogy elfogadják-e ezt úgy, hogy a büntetés után csináltattad meg az igazolványt. Ha igen, akkor max 1-2 ezer forinttal megúszod, ha nem akkor írj egy levelet amiben hivatkozhatsz családi körülményedre és egyéb enyhítő körülményekre (vagy mérsékelik a bírságot, vagy 8000-et kell fizetned).
2013. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

néhány év múlva kapsz majd egy fizetési felszólítást 100e-ről...

ha nem fizeted be a határidőig, mindent Rád terhelnek, késedelmi kamatot, felszólítási költségeket, bírósági költséget

2013. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tegnap történt és ma voltam is bennt, mivel nem utolagos bemutásról van szó hanem ma csináltattam ezért 8 ezer, nem tudom mi a különbség!nevetséges, volt hogy otthagyott a busz, volt hogy nem lehetett elférni, láttam ahogy soförüök saját zsebre dolgoznak, aki meg normálisan megveszi a nem olcsó bérletet ott meg kő kemények
2013. febr. 18. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Hiába vetted meg a bérletet, rá van írva hogy csak igazolvánnyal együtt érvényes. Szóval minél előbb menj befizetni, mielőtt megtöbbszöröződik.
2013. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"mivel nem utolagos bemutásról van szó hanem ma csináltattam ezért 8 ezer, nem tudom mi a különbség"


Nem tudod,mi a különbség? ...


Hát az, hogy utólagos bemutatásnál te rendelkezel igazolvánnyal, csak nem volt nálad a büntetés pillanatábna, ezért utólag mutatod be.


Az, meg hogy később csináltattad meg, egyértelmű mit jelent. Akár arra is játszhattatok volna, hogy többen használjátok, és akit megbüntetnek igazolvány hiánya miatt, az vesz egyet, és bemutatja. ÉS még sorolhatnám a visszaélési lehetőségeket.


Fizesd be szépen, amíg csak ennyi, ez volt a tanulópénz, hogy el kell olvasni, mi van ráírva

2013. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de ugyanúgy nem érvényes a bérlet nem?
2013. febr. 18. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy nem érvényes magában. Viszont ha utólag bemutatod, a büntetés kevesebb, mivel azt jelenti, hogy nem blicceltél (nem volt igazolványod) csak nem volt nálad, és ezt tudod is bizonyítani.


Mint amikor hiányzol az iskolából, de utólag viszel igazolást. Nem mindegy, hogy lógtál, vagy csak otthon maradt az orvosi cetli. Csak itt a büntetés mindenképp jár (Valamennyi)

2013. febr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!