Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Amikor a buszon megkérdezik,...

Amikor a buszon megkérdezik, hogy "Foglalod? " arra mit kell mondani?

Figyelt kérdés

Egyszer ültem a buszon, és egy lány akart mellém ülni, a fülemben közben ment a zene, és nem is nagyon hallottam, valami ilyesmit kérdezett, hogy foglalom-e?

Ez mit jelent?



2013. febr. 26. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hogy vársz e magad mellé valakit, vagy leülhet e ő :D
2013. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A lány illedelmes volt és megkérdezte, hogy a melletted lévő hely szabad-e. Erre azt válaszolod, hogy igen, ha szabad, de ha nem, akkor bocsi, de foglalt... De azért lehetőleg akkor ne mondd, hogy foglalt, ha utána ott fog üresen állni a szék! (Ugyanis vannak ilyen bunkó emberek is, akik a táskájuknak tartják fenn a helyet!)
2013. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennap szembesülök a buszon, hogy a fiatalok az ablakhoz közelebb ülnek, hogy más is letudjon ülni, míg a középkorúak és idősebbek szándékosan a szélére ülnek, hogy az ablak mellé ne férjen be senki melléjük. Ezt most nem viccből írom, tényleg így van.
2013. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:

ez így is van. épp ma veszett össze két nyugger a trolin mert az egyik a külső ülésen ült, a másik meg nem fért be :D:D

2013. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

arról nem is beszélve, hogy mekkora gurulós táskákkal járnak

múltkor megkért egy öreg az első ajtónál, hogy adjam le neki, majdnem leestem a buszról olyan nehéz volt, pedig 100kg vagyok.. viccesen a sofőr meg is jegyezte, hogy lehet beledarabolta a férjét :DDD

2013. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amióta egyszer egy kevésbé ápolt utastárs szorított a falhoz, én alapértelmezésben a folyosó felőli ülésre ülök le, mert így meg tudom válogatni, ki ül le közvetlenül mellém. Ha elkezd megtelni a jármű, akkor vagy beengedek valakit az ablak melletti üléshez vagy magam csúszok beljebb. Szerintem tehát alapvetően nem taplóság a folyosó melletti ülésre ülni - de feleslegesen foglalni kettőt persze már az.
2013. febr. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A tömegközlekedésem - mármint ahol nincs helyjegy - ott mióta van "foglalás"? Ezt már évekkel ezelőtt se tudtam megérteni.
2013. febr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*tömegközlekedésen, természetesen nem az enyém... :)
2013. febr. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Többnyire távolsági járatokon szokták ezt kérdezni, mert ott sokan ismerőssel utaznak, és azoknak foglalják, vagy valaki ül ott, csak leszáll addig míg nem indul a busz, stb.
2013. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. febr. 27. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!