Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy állásinterjú során...

Ha egy állásinterjú során megkérdezik, hogy mennyi fizetést szeretnék, mit illik mondani?

Figyelt kérdés
Legyek nagyon szerény (hátha úgy felvesznek, mert nem vagyok nagyravágyó és öntelt, de kevés fizetést kapok), vagy mondjak egy magasabb összeget? Vagy hogy? Veletek volt már ilyen?
2011. jún. 6. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
mondd azt hogy az a munka tartalmától és hosszától függjön reális értékben :DD ennyih :)
2011. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy reális összeget mondjál.
2011. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondja, amennyit azért a munkáért kapni szeretnél.

Magadat is minősíted az összeggel, hogy mennyit érsz a munkaerőpiacon.

2011. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
semmiképpen se szerénykedj, és ne is mondj nagyot. Olvass utána és a trendeknek megfelelő reális összeget mondj, és INDOKOLJ! Ez egyúttal egy teszt is lehet, hogy mennyire vagy képben, mennyire vagy felkészült. Ha keveset mondasz az a baj, ha sokat, az a baj, tehát jót mondj. Mielőtt összeget mondasz, célszerű visszakérdezni, hogy mi a feladat (ha addig nem derült ki).
2011. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én felvételiztetni szoktam középvezetőket. Nálunk ez ugy működik hogy nekünk ugye megvan h kb mennyit szánunk rá. ez egy elég bő keret mondjuk egy középvezető esetén 3-500ezer brutto. namost jön a felvételiző általába átjött már pár szűrőn ha már a céghez jön felvételizni szoval kiderült h elvileg alkalmas a munkára mostmár csak azt kell megállíptanunk h tudnánk e vele együtt dolgozni. interju lemegy természetesen angolul addigra kialakul bennünk is h mennyit ér ez az ember legyen mondjuk egy jo akkor mondjuk 4-500ezer. és megkérdezzük menyit kér. aztmondja h 300 és tudjuk h képes lesz megcsinálni a munkát akkor felveszük 300ért. még akkor is ha a többi vezető meg mondjuk 400at kap. de ha aztmondja h 550 és tényleg marhajo akkor megkapja azt is. viszont ha van más jelentkező aki eljutott hozzánk és ő aztmondja h legyen mondjuk 450 akkor inkább őt veszül fel(ha nincs más aki megfogott volna) mert ismeri a saját reális értékét. kb ez igy megy. annyit segíthetsz a helyzeteden h mikor mondasz egy összget mondjuk mondod h te 400ért mennél de ez persze függ a cafeteriátol is hogy mi tartozik bele és mi nem. nem fognak viszakérdezni h mert abbol menyit szeretnél mert az egy fix dolog cégen bellül. igy ő ha arra gondolt h 500ért vesz fel akkor aztmondja h elfogadja a 400at és akkor ehez jön még kajajegy üdülésicsek telo stb vagy hameg 400ra gondolt akkor aztmondja h jo akkor ez ugy minden egybe ennyi.

a lényeg h legyél tisztába azzal h mennyiért dolgoznak akár más cégeknél is hasonlo munkakörbe esetleg valami belső ismerőstöl kérdezd meg h az adott cégnél ezért a munkáért menyit kaptak eddig. és tudd hogy mennyire vagy jo. ha tisztában vagy azzal h kiemelkedő vagy a szakterületeden akkor mondhatsz kcisit többet mint amit az előző volt ha átlagos akkor anyit ha érzed magadrol h te nem egy alfahim tupusu ember vagy de nemvagy rossz akkor emg mondhatsz kicsit kevesebbet(igy biztosra mész hiszen a cég se hülye ha te jo vagy és 200ezret mondasz egy olyan munkára amire bénát is csak 300ért találnak értelemszerűen felvezsnek de ha 400at kértél volna akkoris felvettek volna)

2011. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, sokat segítettetek.
2011. jún. 6. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ez nagyon jó, amit írsz, csak az a baj, mikor az ember nem tudja, hogy a többi emberke kb. mennyit keres a hasonló cégeknél, vagy, hogy cégen belül milyen fizuk vannak, mert akkor nagyon nehéz bármit is mondani. és elég nehéz ilyen infókhoz jutni, mert ezen az oldalon is egy csomó emberke leírja, hogy mennyit keres, de pl nem teszi hozzá, hogy mivel, hol, cafeteriával együtt vagy külön, bejelentve vagy feketén...stb

én is emiatt szúrtam el. többet is kérhettem volna, de nem tudtam, most meg várnom kell vagy októberig, hogy kérhessek fizetésemelést....pech

2011. jún. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Mond azt, hogy számodra a siker és az elismerés minden pénznél többet ér!
2011. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
necces, mert ha túl keveset mondasz az is rossz pont meg ha túl sokat az is. valami kitérő választ kéne adni, pl az adott poziciónak és az adottságaimnak, képességeimnek iskolázottságomnak megfelelő bért.
2011. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!