Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ikarus 260-asok meddig lesznek...

Ikarus 260-asok meddig lesznek még Budapest utcáin szerintetek?

Figyelt kérdés
Szeretném ha még sok ideig lennének.

2013. ápr. 14. 18:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Már 10 éve nem kellene itt lenniük. A maguk idejében jó buszok voltak, de 2013-at írunk.
2013. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért szereted őket ennyire, de szerintem sem kellene már közlekedniük. Már réges régen le kellett volna cserélni őket. Ráadásul felénk az a busztársaság hozzáállása, hogy minek azokat takarítani, úgyis régi sz@rok. Így az újabb buszok úgy-ahogy tiszták, de az Ikarusokban vastagon áll a mocsok.
2013. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy szeretnéd, de már lejárt az idejük, oké hogy még működnek, de már öreg járgányok, használtak, többsége nagy többsége levan már teljesen lakva, alkatrészt is egyre nehezebb már találni hozzá. Igaz én viddéki vagyok, de nálunk is van egy volán társaság ahol bátyám is dolgozik és mondják hogy sorba igyekeznek lecserélni a buszokat mert az ikarusokkal főleg a régiekkel már egyre több nyűg van, alkatrészt is úgy találnak hozzá ha lebontják. Szerencsére már egyre több járatot lecseréltek újabbra de még mindig vannak olyan öreg buszok ahol már az ülés sem a legjobb, és sokszor vannak gondok az ajtókkal is, nem egyszer volt hogy a sofőr nem bírta becsukni mert valami elektronikai nyűgje volt, és a kanyarnál majdnem kiesett a buszból egy idős néni.

Persze akkor le is állt valahol és kért helyette egy másik buszt ami hamar odaért szerencsére.

A baj az hogy pénzhiány miatt nem tudnak buszokat cserélni, a legtöbb régi ikarust újabbakra cserélik inkább. A telephelyükön, mert amikor a bátyámat viszem munkába reggel mert én is arra megyek akkor hozzájuk megyek be kávézni mert akkor van még időm, és látom meg mondják is hogy a régi buszokat azért nem szállítják el onnan mert kell bontásra. Olyan is van ott amit még 2001-ben selejteztek le, de a karosszériájának egy részét áttették egy másikra, ami nem lett volna teljesen szabályos, meg elég csúnyán is néz ki a belső burkolata a másiknak mert ilyen felemás, de nincs pénz, abból gazdálkodnak amiből tudnak. Új gumikra pénz nincsen nekik, többnyire nyári van rajta még télen is, nem is véletlen akadtak el sorba a buszok. Az újakhoz is van téligumi, de nem teszik rá, nehogy kopjanak.

Bátyám is sokáig ikarust használt de kapott helyette egy credo-t ami azért jobb is meg tud is menni, és nem büdös. De a régi amit vezetett ott heti szinten volt az hogy az utastérbe állt a füst, mert annyira gatyán volt már a padlója meg a szigetelése és persze a motorja is már haldoklott hogy ez történt.

Oké hogy szereted azokat a buszokat de már felújítani sem érdemes, mert az árából már új jönne ki. Oké hogy retro meg jó buszok, mert jók voltak azok, semmi kétség de egy idő után az autó is elhasználódik, meg minden más. Tehát már rég le kellett volna selejtezzék ezeket, csak ugye semmi pénz.

2013. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon remélem, hogy még sokáig maradnak, mert a BKV szóló buszparkjából messze ez a legnormálisabb, legszebb, legjobb helykihasználtsággal rendelkező kivitel. Próbálj meg felszállni tömegben egy 412-esre vagy 415-ösre, vagy egy Volvora, alig bírsz megmozdulni, amíg a 260-on annyi állóhelyet találsz, hogy táncolni tudsz, és ki tudsz bambulni hátul a hatalmas ablakon úgy, hogy nincs közbeékelve egy nagy barna barlang. A többi típus tele van zsúfolva ülőhellyel, ráadásul duplán, amit egy ember+a cókmókja egyedül elfoglal, és mindenki a felhajtós ülésnél nyomorog. Persze abban igazuk van az előttem szólóknak, hogy már kiöregedtek (bár a többi típushoz képest még mindig ezek a legmegbízhatóbbak!), és lesz*rják normálisan karbantartani őket, de azért ki lehet fogni 1-1 szépen felújított példányt. Ha lelkiismeretesen odafigyelnének rájuk, simán el tudnám képzelni, hogy csak ilyen buszok közlekedjenek városiként.
2013. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én is szeretem ezeket az Ikaruszokat: 55, 66, 250, 260, 280, meg a többi (modellben gyűjtöm is ezeket típusokat, jól mutatnak a vitrinben), de már sajnos tényleg a Múzeumban a helyük (ezért kéne felújítani egyet - de ha jól tudom tervbe is van véve egynek a felújítása).
2013. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Amíg le nem ég az összes.Nevetséges állapotban vannak már...szerintem addig használják amíg gurul.Még szerintem 10 év múlva is fogjuk ezeket a szégyeneket látni az utakon.Ami a maga korában jó volt és most is jó lenne sok,ha kellően oda figyelnek rájuk.Europába nekünk van a legrégebbi buszpasrkunk a fővárosok közül.Románia fővárosában már az összeset lecserélték.1000 db vadonatúj Mercedesekre.Vicc ami itt megy..
2013. ápr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Én is imádom a 260-asokat. Azokat a legjobb vezetni, nagyon jó buszok. Ha lenne rá lehetőség inkább gyártani kellene újra őket, persze modernebb kivitelben, de lényegében ugyanezt. (Nem úgy mint ahogy a C56-osokat). Egyébként Bp. utcáira az alacsonypadlósak nem valók, de persze a mozgásukban korlátozottakat is meg lehet érteni, csak sajnos az alacsonypadlósok állandóan meghibásodnak a rossz utak miatt, holott a koruk még nem indokolná. A 260-ast lehet ütni-verni, én egyszer Rákosligeten egy kátyús buszmeg.-ben úgy odacsaptam az alját hogy csak na, semmi baja nem lett.
2013. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:

ma 20:14



Vannak női buszsofőrök is?:D

2013. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
8-as vannak, nem is kevesen. Legalábbis a BKV-nál elég sokan voltunk, nem hiszem hogy nem akadt az utadba még egy sem. Bár én már Volános vagyok, itt a cégnél ugyan nincs, de sokfelé van az országban a többi Volánnál is.
2013. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Nem nagyon járok busszal,Ebbe a városba ahol én lakom,80 ezres város,még nem találkoztam.Budapestre is sűrűn jártam egy időbe de nem találkoztam egyel sem.Villamos vezetővel viszont igen,nem is egyszer.
2013. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!