Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV-nál felmerült egyáltalán...

A MÁV-nál felmerült egyáltalán, hogy a francia vasút Z 6100-as motorvonatait megvegyék?

Figyelt kérdés
Szerintem iszonyat töketlen dolog volt hagyni, hogy elvigye őket a román vasút. Bhv-k helyett tökéletesek lettek volna, s feltehetően ócskavas áron adták őket.
2013. máj. 25. 19:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Körüljárás sincs, hála a vezérlőkocsiknak (BDt), amik egyszerre újultak meg a Bhv-kkal.
2013. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"1. Dízel motorvonattal villamos vontatású vonatokat nem tudsz kiváltani. "


Ez egy villamos motorvonat. De a MÁV végül megcsinálta, lásd Bz-k tömkelege a drótos pályákon, részben pont olyan vonatokat kiváltva, amikről én itt beszélek.


"2. olyan, hogy V43 már nem létezik, a jelenlegi pályaszáma 431 "


[link]


"3. ezek sem nyújtanának magasabb szolgáltatást a Bhv kocsiknál. Ugyan kicsit fiatalabbak, de nincs bennük olyan kényelmes ülés, mint a Bhv kocsikban, és semmi más olyan dolog ami miatt érdemes lenne lecserélni (klíma/önműködő ajtó/...). Tehát fölösleges pénzkidobás lenne, főleg úgy, hogy az alkatrész utánpótlás is bonyolult."


Némelyikben van klíma és a központi ajtózár alap, gyanítom hogy valamilyen utastájékoztató rendszer is van bennük gyárilag. További előnye a jóval kedvezőbb energiafelhasználás, szerintem önmagában ez utóbbi behozta volna az árát.

2013. máj. 26. 13:45
 13/18 A kérdező kommentje:
Na de nem jut minden vonat végére vezérlőkocsi! Ezek egyébként nem a postaBhv-k helyett, hanem azok mellett, a nem postásítottak lecserélésére lettek volna jók.
2013. máj. 26. 13:48
 14/18 anonim ***** válasza:

Haha.

"Ez egy villamos motorvonat. De a MÁV végül megcsinálta, lásd Bz-k tömkelege a drótos pályákon" - Dízel elmegy a drót alatt, de a villanyos nem megy el drót nélkül. Ugye érzed?

2013. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
"További előnye a jóval kedvezőbb energiafelhasználás" - Nem hiszem.
2013. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Dízel elmegy a drót alatt, de a villanyos nem megy el drót nélkül. Ugye érzed?"


És ezt ki vitatta? Olvasd vissza még egyszer, mielőtt okoskodsz!


"Nem hiszem."


Tekintve, hogy 615 kW-os motor van bennük (3 kocsira), szerintem meg hidd el.

2013. máj. 26. 14:24
 17/18 anonim ***** válasza:
Már értem, de a rosszul megfogalmazott, stilisztikailag nem helyes mondatokkal nem nagyon tudok mit kezdeni.
2013. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Teljesen egyértelmű volt a megfogalmazás, arról nem én tehetek, hogy te ennek ellenére mást olvastál. Lehet felőlem kötözködni, de akkor legyen jogos a dolog!
2013. máj. 26. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!