Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyit keres a MÁV-nál egy...

Mennyit keres a MÁV-nál egy jegyvizsgáló?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Felesleges a fizetes nagysaganak jogossagan vitatkozni. Az embert rendszerint annyira fizetik meg, amennyire potolhatatlan. A jegyvizsgalo valoszinuleg azert kap 100-150 nettot, mert ennyiert talalnak a helyere masikat ha kell, netto 80-ert nem talalnanak eleg embert. Tobbet meg minek fizessenek ha ennyiert is jonnek?


Pont ezert a fizetesnek nem sok koze van ahhoz hogy egy munka mennyire "hasznos" tarsadalmilag. Ha kevesen kepesek megcsinalni valamit es a cegnek kell az ember, akkor sokat fizet. Ha barmikor talal embert a melora kis penzert is, akkor keveset :)

2013. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy nem a kallerok fizetésével van baj, hanem az egyetemi oktatókéval. Isten ments hogy kevesebbet kapjanak, az oktatóknak kellene többet. Egyébként van aki hétvégén is dolgozik az egyetemen is.

Az, hogy annyira fizetik meg, amennyire pótolhatatlan hülyeség, a versenyszférában valami igazság lehet benne, de túl sok ott sem. Gondolj az arab sejkre, annyit csinál, hogy valaki észrevette hogy a földén van olaj és fizet neki hogy azt kitermelhesse. Ha nem lenne a szuper sejk, az olaj attól ott lenne, tehát ez az ember a semmiért kapja évente a magyar GDP-nek megfelelő összeget.


A probléma, hogy az évek óta veszteséges MÁV-nak és a BKV-nek erős szakszervezete van, egyszer csak bejelentik, hogy sztrájkolnak és mindent elérnek vele. Például ezt a fizetési színvonalat is. Más dolgozó embert feltartanak, plusz kiadásokra kényszerítik, az idejét rabolják a sztrájkolással. Egyszerűen ki kéne rúgni azt, aki sztrájkol és kész, nekem ki adja vissza azt a pénzt, amit a sztrájkolók miatt buktam? Az oktatóknak szar a szakszervezete, senkit nem érdekel ha sztrájkolnak, minden kormány az oktatáson akar spórolni, semmit sem tudnak elérni. Ez nonszensz dolog. Ne mondd már, hogy nem találnának olyat aki ellenőrzi a jegyet, amikor ilyen mértékű a munkanélküliség.

A BKV villamos sofőrnek is már csak diplomával lehet bejutni, mert olyan a túljelentkezés. Erre hagyják őket sztrájkolni. Kirúgni amelyik nem dolgozik, lesz helyette más.

2013. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 10 deka farhát ***** válasza:
Pont az utolsó két bejegyzésedből látszik, hogy mennyire nem vagy tisztában a dolgokkal... Ugyanis a jegyvizsgálók munkája nem csak annyiból áll, hogy szépen mosolyognak és elkérik az utasok jegyét. A BKV-s gondolatod meg egyenesen hülyeség.
2013. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Az egyetemi oktatóké sem csak annyi, hogy bemennek órát tartani. Ettől még nem lesz egyenértékű a két munka.
2013. jún. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 10 deka farhát ***** válasza:
Én nem is állítottam ilyet, ellentétben a kérdező kifejtette, hogy jegyet nézegetni kevesebbért is lehetne...
2013. jún. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%
Csak megsúgom, hogy nő létemre, én is jegyvizsgálóként dolgozom. És nem azért nem mentem főiskolára vagy egyetemre, mert hülye vagyok hozzá,( A pontszámaim meglettek volna, 4-es 5-ösre érettségiztem mindenből. ) hanem mert egyszerűen érdekelt a közlekedés, a vonatforgalom lebonyolítása, az utazás, az irányítás. Ez a legnagyobb probléma, hogy mindenki lenézi a másikat, én is sokszor megkapom, hogy "fogd be a pofád, te csak egy kalauz vagy" Igen...."csak egy kalauz" Ahogy már írták felettem is, ha én rosszkor hatalmazom fel a vonatot, emberek életét sodrom veszélybe, engem pedig onnan visznek vagy a börtönbe vagy a hullaházba. Egy egyetemi oktatónak tényleg sok esélye van arra, hogy éjszaka megkéseljék, meg hogy a romániából beérkező kedves utas az ingjére köpjön, ezzel adva a tudtunkra, hogy ő a valaki. De sorolhatnám az eseteket.
2013. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Az egyetemi adjunktus sem csak órát tart... A legtöbb egyetemen kötelező volt egy adjunktusnak tudományos kutatást végezni,publikálni,konferenciákra eljárni,tanulni...stb..

És,benne van a pakliban ,hogy leköpik a kallert...ő választotta,tudta,hogy ezzel is jár a szakmája ..ellentétben egy egyetemi adjunktussal akinek ez nincs annyira benne a pakliban,Úgyhogy az adjunktus jobban felháborodhat ezen mint egy kaller...

2017. nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!