Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg gyökerek a bkv jegyell...

Ladányi Gyuri kérdése:

Tényleg gyökerek a bkv jegyellenőrei vagy csak én kezeltem rosszul a helyzetet?

Figyelt kérdés
Sokat lehet hallani mostanában az ellenőrökkel kapcsolatos panaszokról. Én eddig elintéztem annyival , nem voltam ott nem láttam mi történt pontosan. Ez működött tegnapig. Utaztam a barátommal aki betegsége miatt emelt családi pótlékra jogosult. Ehhez neki jár ingyenes utazás a BKK járművein amit egy igazolvánnyal tanusít. Ezen rajta van , hogy vihet magával egy személyt mint kisérő. Egymás mellett ültünk a buszon , beszélgettünk csak aki nem akarja az nem veszi észre , hogy együtt utazunk. Jön az ellenőr hölgy ??? és kéri a jegyeket. Barátom mutatja neki az igazolványt és a személyijét is . Miután a hölgy?? ellenőrizte hozzám fordult és kérte az én jegyemet is. Mivel együtt mentünk persze miért vettem volna jegyet? Mondom neki , együtt vagyunk. Erre sipító hangon közli velünk , hogy ezt előre közölni kellett volna. Vajon tényleg így van? Ha így van akkor is kikérem magamnak ezt a hangnemet. Mondtam neki , ez csak kötözködés a részéről. Erre felháborodott és közölte akár ki is zárhatna az itazásból. Itt elszakadt nálam a cérna és elküldtem melegebb éghajlatra. Tényleg ennyire rossz indulatu társaság ez?
2013. jún. 18. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

"Mondtam neki , ez csak kötözködés a részéről." - Te kezdted. Ő csak a munkáját végezte.


Valószínűleg egyszerűbb lett volna a dolga, ha a barátod benyögi, hogy te vagy a kísérője.

Nehéz lett volna?

2013. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Alacsony bér = Alacsony IQ szint. Előbb utóbb össze kell majd magukat kapni, mert sajnos nyugat európai árban kapjuk a balkáni szolgáltatást.
2013. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

"a balkáni szolgáltatást" - Az M2-es, az M1-es metró nem balkáni.

Az új buszok nem balkáni állapotúak (még). De még a 7 éves Volvók sem.

Kőbánya-Kispestet mi, városlakók balkanizáljuk.

A 4-6-oson a szemetet a mi fiataljaink csinálják (igen magyarok) (amit aztán a közlekedési cég el is tüntet onnan).

De a most átadott Fővám teret sem kisebbségi csoportok/külföldiek teszik tönkre. Ott magyar srácok törik a díszkövet a deszkáikkal.


De, hogy mondjak még valamit, elmondom, hogy a balkáni Széll Kálmán teret hamarosan felújítják és elűzik az összes árust, koldust.

2013. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hatvanas! Ha valaki szemmel láthatóan remeg (parkinson) valakivel beszélget és ilyen kártyát mutat fel , mellette ülnek akkor te meg kérdezed?
2013. jún. 18. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha az a feladatom, igen.
2013. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"Az M2-es, az M1-es metró nem balkáni.

Az új buszok nem balkáni állapotúak (még). De még a 7 éves Volvók sem. "


Hahaha: [link]

2013. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy kellett volna előre közölni. Egyáltalán mi előtt? Legyen a homlokodra írva? Nálunk felszálláskor a sofőrnek mutatni kell a bérletet, kártyát, stb. Sose szólt még be, amikor a mögöttem felszálló nem mutatott bérletet, mivel a kísérőm volt. Akinek egy kicsi agya is van, fel tudja ezt fogni. Az ellenőr meg... ellenőr. Nem hiába hívják őket orkoknak.
2013. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
így van...neked van igazad...undorítóak az ilyen ellenőrök, akik a semmibe kötnek bele. és igen, az tényleg undorító, amilyen higéniai állapotok vannak bizonyos buszokon. na de persze ha minden buszon nonstop őrszolgálat vagy rendőri szolgálat lenne, akkor az szinte mindenkinek zavaró lenne. amit én nem értek, mondok egy példát, szegedi buszokon miért nincs ilyen probléma? sőt akár én azt is mondanám, hogy még a borsodi meg hasonló környékeken sincs ennyire durva helyzet.
2013. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4%

Az a jó,hogy mindenről a BKV tehet....

Ő koszolja össze a járműveket,azért vannak ellenőrök,mert az utasok tisztességesen vesznek jegyet,bérletet...

Más szemében a szálkát is,magunkéban a gerendát se...

Nem is értem,miért utaztok BKV-val...

Ha valamit használ az ember,természetes reakció,hogy utána szidja...A rendőr hülye,a mentős köcsög,a BKV-s bunkó....de mi patyolattiszták vagyunk...

Ez a lényeg gyerekek!!:)

2013. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jelen esetben tényleg felesleges volt az egész. és bár nem lennék egy ellenőr helyében, ha annyira mazohista, hogy ezt a szakmát választja, lennie kell benne emberségnek is, és nem egyből mindenkit lehülyézni, csak mert nem szól magától, és mind ezt azért, mert pár másik utas aznap olyan bunkó volt vele, hogy pofájába röhögve leugrott a következő megállónál a buszról. ha valaki nem bírja ezt a szakmát, hagyja abba...mennyivel elégedettebb lennének az utasok, ha olyan ellenőrök lennének, akik a normális embereket nem b*szogatják feleslegesen. szerintem meg addig, ameddig nem kötelezi szabály a "kísérők" bármilyen igazolását, addig az ellenőrnek semmi köze nincs ahhoz, hogy ki kíséri a kedvezményre jogosult embert. megnézi a kártyát, tudomásul veszi, hogy van vele egy ember...jogosan veszi igénybe ő is és kész, máshoz nincs köze...tudom bosszantó az, amikor valaki leszázalékolt, és akkor viszi a havert ingyen...de egyenlőre nincs az, hogy csak orvosi kezelésre menet veheti igénybe a kedvezményt és a kisérőt akár beutalóval igazolva.
2013. jún. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!