Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ebben a helyzetben mit tudok...

Ebben a helyzetben mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Pótdíjról lenne szó... Tehát tavaly júniusban megbüntettek, és beadtam x indokra hivatkozva egy kérelmet, hogy ettől tekintsenek el. Három levelet kaptam amiben azt írták, hogy a kérvényem feldolgozás alatt van, a levelek között 1-1 hónap telt el. Azóta semmit nem kaptam, se értesítőt, se felszólítást sem semmit! Ezért arra gondoltam hogy az ügy már semmissé vált. Most újra megbüntettek és bérletbemutatásra bementem a központba, ahol közölték hogy 32.500 Ft-elmaradásom van, mert a postás hozott levelet és nem vettem át és nem mentem be érte és visszaküldték...Semmilyen levelet nem kaptam. És hogy én nem tudok a bérletbemutatással élni amíg ezt nem rendezem. Ez azért szerintem rohadtul nem oké, tudok valamit tenni?

2013. aug. 13. 17:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

"Ezúttal értesítjük, hogy pótdíjjal, pótdíjkezeléssel kapcsolatos kérelme,panasza társaságunkhoz megérkezett és feldolgozás alatt van.

A válasz megadásáig szíves türelmét és megértését kérjük."


Hát én nagyon türelmes és megértő voltam, de az utolsó levelük 2012.09.04-én érkezett.

2013. aug. 13. 17:15
 2/21 A kérdező kommentje:
Eddig nem sikerült semmit foglalkozniuk az üggyel, ilyenkor már rögtön sikerült előkaparni.
2013. aug. 13. 17:16
 3/21 anonim ***** válasza:

Haha. Az ilyenek sosem lesznek semmissé.

BTW az, hogy a Posta megeszi a leveleket az már nam az ő dolguk.


"És hogy én nem tudok a bérletbemutatással élni amíg ezt nem rendezem." - Nem méltányos, de jogos.

2013. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Mit tudsz tenni? Fizethetsz, például.


(Ajánlom ne levelezz, mert a kiküldött levelek díját is kiszámlázzák. Menj be inkább személyesen!)

2013. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem akartam semmissé tenni, részletfizetést kértem, vagy pótdíj csökkentést, és nem valami légből kapott dologra hivatkozva hanem minden szükségeset mellékeltem hozzá. És most nekem azért kéne 48.500 Ft-ot fizetnem mert a drága ügyintéző 1 év alatt semmit nem tudott intézni. Jó ötlet a fizetést, csak nem tudok előkapni hipp-hopp majdnem 50.000-ret. És nem is tartom jogosnak holmi ügyintézők miatt.
2013. aug. 13. 18:18
 6/21 anonim ***** válasza:
A Postánál reklamálj.
2013. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, bár nem hiszem hogy sokra jutok vele.
2013. aug. 13. 18:30
 8/21 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy egy ilyen büntiből nem lehet egykönnyen kimászni. A legjobb, ha nem hagyod, hogy tovább levelezgessenek veled, mert annak is vaskos a költsége, hanem valahogyan összekanalazod azt a lóvét és befizeted a büntetést. Elévülni úgysem hagyják, ma már a közlekedési társaságok felé lejt a pálya - egyébként jogosan.
2013. aug. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
így van. lehet, hogyha nem büntetnek meg, akkor még esélyed lett volna, de két büntetésre már valószínű semmilyen kedvezményt nem fogsz kapni, szóval jó minél hamarabb kifizetni.
2013. aug. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Valóban rohadtul nem oké. Hogy 2x is blicceltél, vagyis legalább 2x megbuktál. Na ez nem oké.
2013. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!