Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van - e joga a MÁV kalauznak...

Atti111 kérdése:

Van - e joga a MÁV kalauznak megfogni, fényképezni az igazolványt? Én úgy tudom, ezt csak hatósági személy végezheti. Igaz? Előre is k. ö. s. z. ö. n. ö . M a szakmai, értékes hozzászólást!

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

tilos!

még abban az esetben sem szabad fotóznia, ha éppen megbüntet

2013. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is így tudom..
2013. dec. 2. 17:14
 3/17 anonim ***** válasza:
Pontosan így van.
2013. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor jól tudom.
2013. dec. 2. 17:24
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs hozzá joga, maximum agyon indokolt esetben ha felmerül a gyanú hogy hamisítvány de azt is csak a hatósági személy jelenlétében és engedélyével. De még az sem nagyon nem is veheti a kezébe igazából sőt egyáltalán nincs hozzá joga de te oda adhatod neki, meg sokszor van így hogy a biztonságiőrök nem nyúlhatnak bele a táskádba ha esetleg ellenőriznek maximum kipakoltatják veled egy asztalra a dolgaidat hogy lássák mivan benne. De csak is kizárólag rendőr jelenlétében piszkálhatják a cuccodat is motozhatnak meg ha ilyen van.
2013. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Odaadtam készségesen , csak megjegyeztem , hogy nem tehetné meg,
2013. dec. 2. 17:40
 7/17 anonim ***** válasza:

Milyen igazolvány volt?

Van olyan igazolvány amit a telefon kamerájával lefotózva tud ellenőrizni. Vagyis nem lefotózza hanem egy barcode scanner nevű alkalmazásra épülő programmal olvassa le a vonalkódot.

2013. dec. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
megfognia joga van, le kell ellenörizze azt is, hogy anyagában hamis e. Nem vagyok vasutas, de még én is tudom, hogy a szabályzatban az van, hogy KÖTELES VAGY ellenőrzésre átadni, egyébként ne utazz. Ha gyanúsnak tartja, hogy hamis vissza sem adja, hívja a rendőrt. Biztosan nem fényképezett, mert nem akarja emlékbe a képedet. Ha hamisnak vélte volna vissza sem adta volna jogosan.
2013. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem a képemet fényképezte. Talán egy újféle ellenőrzési mód....
2013. dec. 2. 18:33
 10/17 A kérdező kommentje:
Arcképes igazolvány.
2013. dec. 2. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!