Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van - e joga a MÁV kalauznak...

Atti111 kérdése:

Van - e joga a MÁV kalauznak megfogni, fényképezni az igazolványt? Én úgy tudom, ezt csak hatósági személy végezheti. Igaz? Előre is k. ö. s. z. ö. n. ö . M a szakmai, értékes hozzászólást!

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 17:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A MÁV jegyet illetve bérletet VAN!


A te saját igazolványaidat (pl. személyi, stb...) NINCS.

2013. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hú , elég eltérő válaszokat kaptam. De ki tudja az igazat?
2013. dec. 2. 18:47
 13/17 anonim ***** válasza:

Arcképessel az van amit én mondtam: A hátulján a vonalkódot így olvassák le.

És jobb ha hozzászoksz mert jövőre nem kapunk rá érvényesítő matricát, hanem a vonalkód fényképezésével lesz ellenőrizve. Agy egyre inkább mindennapos dolog lesz.

Elhiheted, hogy a kalauznak baromira nem kell egy fotó Kovács XXVI. Géza igazolványáról........

2013. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs joga elvenni akkor 1 mp-re felmutatom az igazolványt és kész? Nincs leírva sehova, hogy pl. 2percig tartsam a bal kezemben!


Menj be egy bankba és nyiss számlát vagy vegyél le pénzt úgy, hogy nem adod át az igazolványodat. Soha nem kasz semmit!!

2013. dec. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Jegyvizsgálatkor a FIP igazolvány alapján váltott kedvezményes

menetjeggyel és a FIP szabadjeggyel

utazók kötelesek fényképes, határátlépéshez szükséges, személyazonosításra alkalmas igazolvánnyal (pl: útlevél, személyazonosító igazolvány) igazolni magukat. A személyazonosság igazolásának

megtagadása esetén az utast

jegynélküli utasnak kell tekinteni."


Ez minden más jegynél is érvényes. Ha nem adod át neki az igazolványt úgy veszi, hogy nem igazolod magad. Pl. A buszvezetőket meg is büntetik, ha hamis igazolvánnyal utazik valaki. Éppen ezért az anyagát is le kell ellenőrizze.

2013. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az arcképes utazási igazolványt muszáj beszkennelnie, ellenőriznie. A személyi és egyéb hatósági igazolványokat viszont csak a te beleegyezéseddel fotózhatná, foghatná meg. Persze gyanú esetén joga van rendőri intézkedést kérni.
2013. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 10 deka farhát ***** válasza:

Az "arcképes", vagyis a vasúti utazási igazolvány nem személyazonosító igazolvány, így nem vonatkoznak rá azok a kritériumok, mint a személyire, diákra stb.


Egyébként nem lefényképezi, hanem a hátoldalán a vonalkódot olvassa be a szolgálati okostelefonnal. A vonalkód alapján vezetéknélküli kapcsolat segítségével kérdezi le egy központi adatbázisból, hogy a beszkennelt igazolványnak mi a státusza (érvényes, érvénytelen, elveszett, ellopott stb.)


Egyébként meg joga van hozzá. Ehhez legalábbis biztosan van, mert az arcképes gyakorlatilag vasúti menetjegyként funkcionál utazáskor.

2013. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!