Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyárt e még az Ikarus buszokat...

Gyárt e még az Ikarus buszokat? Van vagy van e még Ikarus gyár?

Figyelt kérdés

#Busz.Ikarus
2013. dec. 13. 05:18
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Tudtommal már Ikarus sem létezik.
2013. dec. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod. Ha nagyon minimális darabszámban is, de ma is készülnek ezen a márkanéven buszok, a BKK járatain is feltűnik egy pár éve gyártott csuklós. De ezekben túl nagy köszönet már nincs, piaca sincs e kocsiknak és a gyár működése sem volt jogfolytonos, a mostani tulaj csak a márkanevet vette meg.
2013. dec. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Anno az Ikarus beszállt ( felvásárolták..) az Irisbus konzorciumba, majd ők leépítették a gyárat. Asszem később az EAG is lement 0-ra. Ha jól emlékszem tavaly vagy tavaly előtt sikerült visszavennie a jelenlegi tulajdonosnak az Ikarus márkanevet az Irisbustól, de hogy gyártás van e? Szerintem nincs.


Maga a gyár mint ipari park megvan még Székesfehérváron. Az EAG gyártelepével nem tudom mi a helyzet.

2013. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy ideig kizárólag orosz piacra gyártottak buszokat, mert a hazai környezetvédelmi előírásoknak nem feleltek meg, aztán végül bezárt.
2013. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én itt lakom Székesfehérváron az Ikarus ipari parkjánál. Hogy ki van vele azt én sem tudom, max. annyit, hogy innen buszok mostanában nem igazán gördültek ki meg már az Ikarus logót is levették az épületről.
2014. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!