Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Railjettel kapcsolatban lehet...

Railjettel kapcsolatban lehet pár kérdésem? A többi lennt!

Figyelt kérdés
Budapest-Bludenz távolságban szeretnék majd utazni. A kérdés az lenne hogy 14 éves korban már lehet egyedül utazni a railjet-en ilyen nagy távolságot? Ha lehet akkor az 1. osztály mennyire jó? Érdemes inkább többet fizetni érte, vagy a másod osztály is jó? Ez azért lenne fontos mert nem szeretném ha majd valaki beülne mellém pl: nem annyira kulturált. És az 1. osztályon pedig vannak ilyen 1 személyes helyek is. Mit javasoltok?

2014. jan. 18. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és még annyi hogy sokan szoktak lenni az 1. osztályon? azt tudom hogy Budapesttől Bécsig nem szoktak sokan lenni de Bécstől Bludenzig sokan? a helyjegy érdekében kérdezem, hogy elég nemsokkal az utazás előtt megvenni vagy inkább korábban vegyem meg?
2014. jan. 18. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
A második osztály is már sokkal menőbb, mint bármelyik magyar vonaton és az utazóközönség összetétele is sokkal kulturáltabb!
2014. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Heti 3-4 alkalommal szoktam utazni a Railjeten, tehát elég sokat láttam már az utazóközönség összetételét. Általában kulturált a társaság 1. és 2. osztályon is, de 2. osztályon nem mindig! Néha előfordul hangoskodó, iszogató társaság, akkor nem nagyon lehet mit csinálni.


1. osztályon mindig nyugi van, itt vannak olyan ülések is, ahol nem ül melletted senki, tehát garantáltan kényelmesen lehet utazni. Sőt, a Railjeten van még egy premium nevű osztály is, ott 4 személyes fülkék vannak, az már tényleg mindennek a teteje :)


A hatalmas tömeg elsősorban Budapest és Győr között jellemző, ezen a szakaszon 1. és 2. osztályon is mindig teltház van. Győrtől kifelé már kicsit szellősebb, de van olyan vonat, ami Ausztriában is tele van. Tehát a lényeg, hogy ha nem akarod végigállni az utat, akkor vedd meg a helyjegyet is, megéri :)


Mivel Bludenz elég messze van, én azt javaslom, hogy a Railjet helyett a Wiener Walzer EuroNight vonattal menj, ebben vannak fekvőhelyes- és hálókocsik is, így alvással lehet tölteni az utat. Kényelmesebb, és jóval gyorsabban tellik az idő, ha alszol :) A 2. osztályú fekvőhelyes kocsiban 6 személyes fülkébe nagyjából 10 Euróval drágább a jegy, mint az ülőhelyes 2. osztályra. Ezek a kocsik így néznek ki: [link] az ágyakat oldalról lehet lehajtani. Vagy ha még kényelmesebben szeretnél utazni, van 1-3 személyes hálókocsi is, ez már kicsit drágább, de még kényelmesebb: [link] A hálókocsiban az egész úton ott van a magyarul beszélő MÁV-os utaskísérő (a Railjeten például Hegyeshalomtól csak osztrákok vannak), a hálókocsijegy árában benne van az ingyenes Utasellátó reggeli, welcome drink és ilyenek. Az ágy kényelmes, van zuhanyzó, ...


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan :)

2014. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válszt:) én inkább maradok a railjet-nél mert már nem bízok a wiener walzer-ben mert már régóta járunk ki bludenz-be és eddig még csak az éjszakai vonattal mentünk.. háátt. hogyis mondjam.. nagyon rossz élményeink fűződnek ahhoz a vonathoz:( Igazából a kérdésben arra szerettem volna nagy hangsúlyt fektetni hogy az 1. osztályon sokan szoktak e lenni, mivel tavaly már mentünk egyszer a railjet.tel odáig és a 2. osztályon eléggé sokan voltak. Itt a railjet 162-ről lenne szó. Ha valaki már utazott azzal akkor megtudná mondani hogy az 1. osztályon Bécs után sokan szoktak e lenni? Jaa és azt még elfelejtettem mondani hogy a visszafelé közlekedő railjet 165-tel mi a helyzet? azon többen szoktak lenni?
2014. jan. 24. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!