Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV büntetés mi a teendő?

BKV büntetés mi a teendő?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 2013. novemberében kaptam ideiglenes diákigazolványt, ami 2014. február 1ig volt érvényes.

Ma (február 3án) elkérték a diákomat, odaadtam az ellenőrnek a lapot és mivel 1-jével lejárt az ideiglenes diákom ezért érvénytelen a bérletem is. Kaptam egy csekket, mondván ha bemutatok egy igazoló lapot hogy diák vagyok akkor csak 2000 forintot kell befizetnem. De a bökkenő, hogy én január elején kiiratkoztam az iskolából és így nem tudom igazolni magam. De mivel ritkán kérik el a diákot ezért nem akartam felnőtt bérletet venni január-februárra, gondolván, hogy február 10ig érvényes a diákbérletem.

Mivel jelenleg munkanélküli vagyok ezért nem tudok kifizetni 16.000 ft büntetést, viszont azt sem szeretném, hogy ez az éves során felhalmozódjon.

Valaki tudna tanácsot adni, hogy ilyenkor mit lehet tenni?


2014. febr. 3. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmit. Te szúrtad el. Be kell fizetni a büntetést.
2014. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ezt most tényleg elbasztad, bocsi...ha a suli lett volna a hunyó, akkor durva lenne, de így sajna fizetned kell.
2014. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16 ezret nem tudsz kifizetni, előfordul. De egy havibérlet olcsóbb ennél, miért nem azt vetted? Hiába magyarázkodsz, nincs igazad, jogosulatlanul vettél igénybe kedvezményt. Ha nem akarsz többet fizetni, akkor holnap első utad legyen az Akácfa utca.
2014. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért nem vettem felnőtt bérletet mert amikor megvettem a diákbérletet még volt kedvezményem rá, arról viszont nem tehetek, hogy előbb járt le, mint a bérletem, és erre a fél hónapra minek adjak ki 10ezer ftot...


És a legfelháborítóbb, hogy engem aki évek óta fizeti a bérletet, megbüntetnek egy ilyen baki miatt, holott nem egyszer előfordult a szemem láttára, hogy bizonyos emberektől még meg se kísérelték elkérni a jegyet/bérletet...

2014. febr. 3. 21:35
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ajánlok facén egy csopit,hátha találsz olcsobban érvényes bérletget: [link]
2014. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
HA megveszed a felnőtt bérletet akkor egész hónapra jó, nem csak a feléig.
2014. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mikor megvettem a diák bérletet akkor jogosan vettem mivel akkor még aktív tanulói jogviszonnyal rendelkeztem.


10/9 alkalommal NEM szokták elkérni a diákomat, az esetek többségében pedig rá se néznek a bérletemre.

Úgy gondoltam, hogy ezek után erre a 9 napra miért vegyem meg a felnőtt bérletet, mikor alig járok bkv-val az elmúlt időkben. De pechem volt. Nem kibújni akarok a büntetés alól, csak nem érzem igazságosnak, hogy olyan emberekkel csesznek ki, akik tisztességesen utaznak és fizetik a jegyet/bérletet és csak egyszer pechjük volt..

2014. febr. 3. 22:04
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

"10/9 alkalommal NEM szokták elkérni a diákomat, "


10-ből 9 alkalommal a vonat által elütött emberek is azt mondják, hogy "Ilyenkor nem szokott erre jönni vonat". Most szokott.

Neked is ezt mondom: most elkérte. Pont. Fizesd be, hiába vergődsz.

2014. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem vergődöm...


Lehet legközelebb nekem is kést kéne előrántanom és meg kéne fenyegetnem az ellenőrt, mint ahogy a "kedves" roma származású társaink teszik, és akkor tuti békén hagynának...

2014. febr. 3. 22:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha az ő szintjükre akarsz süllyedni...
2014. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!