Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van MÁV büntetés enyhítés? Mi...

Van MÁV büntetés enyhítés? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
90%-os pecsételős igazolvánnyal utaztam, elkérte a személyimet és mondta, hogy érvénytelen, mert nem vagyok a gyámolt személy(öcsém neve volt rajta,pechemre pont nem az enyémet hoztam el).Az öcsém pecsételős lapját nem adta vissza, mondván majd kiküldik a címemre, mert nem az enyém(???). Egy sort vitatkoztam vele, és mondta, hogy mivel nem írtam alá, ezért majd postán küldik a csekket és az öcsémnek is, aki odaadta, ezért 16k-t kell fizetnem. Kiküldtek 8+102770(jegyárkülönbség pluszban) a lapot persze nem. A lapon az áll, hogy ha elveszett vagy ellopták és én a jogosulatlan használó megtaláltam, akkor küldjük be a jelentést, törölhetik. Ilyet bármikor írhatunk, csak elég furcsa lenne, hogy én a testvér loptam el... Bár az egész rendszer egy nonszensz gyökérség. Az én pecsételős lapom megvan még. Van valami enyhítés, asztalburítási lehetőség? Kihez fordoljunk? A MÁV pénztárakban kb azt tudják behajtani, ami a lapon van, így nem lennék előbbre.
2014. febr. 5. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Bár az egész rendszer egy nonszensz gyökérség."

Ne haragudj meg, hogy ezt mondom, de nem a rendszer és a szabályok hibája, hogy te rossz lapot hoztál el otthonról...

A helyedben öcséddel együtt, plusz a saját lapoddal és a büntetéses papírral bemennék egy MÁv ügyfélszolgálatra, és megkérdezném, mit lehet ebből kihozni?

De ne rögtön asztalbOrítással kezdd, hanem szépen, illedelmesen add elő a problémádat.

2014. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az ügyfélszolgálat, az Bp-en van, oda csak én tudok felmenni, egy máv pénztárban, mint írtam, nem tudnak sokat kezdeni a dologgal.
2014. febr. 5. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor vagy felmész Pestre megoldani vagy befizeted a büntetést, más lehetőség nincs.
2014. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igazad van. Remélem sikerül
2014. febr. 5. 11:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha végre bevezetnék az elektronikus jegyrendszert, vége lehetne a kedvezményre jogosító dokumentumok elhagyásával járó procedúráknak.

Erről azonban még a fővárosban is álmodozhatunk, nem csak a MÁV-nál. Addig is marad a kőkemény büntetésből szerzett bevétel a cégeknek, ha valaki egyszer is téved.

2014. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ügyfélszolgálat van több vidéki városban is, nem kell Pestre felcsattognod.


Elektronikus jegyrendszer: a kedvezményre jogosító igazolványokat az elektronikus jegyrendszerben is be kellene mutatni, max. nem a vonaton, hanem jegyváltáskor a pénztárnál. Márpedig ezek összecserélhetők.

2014. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, először azt hiszem emailben reklamálunk, ha ez nem működik jön a személyes konzultáció.
2014. febr. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!