Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezik egyáltalán ilyen?...

Létezik egyáltalán ilyen? Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
Hamarosan vonattal kell majd járnom minden reggel és délután. De félek, nem tudom miért, talán attól, hogy fennt maradok a vonaton, vagy becsukják az ajtót mielőtt leszálltam volna, vagy elindul de még nem szálltam le.
2014. márc. 16. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Akkor se történik semmi különös, ha nem tudsz leszállni mert pl. elaludtál! A következő megállónál leszállsz és adandó alkalommal visszautazol. Régen amikor még nyitható ajtajúak voltak a vonatok, sok baleset volt ilyenből, sokan megijedtek és leugrottak a mozgó vonatról, aztán néhánynak a lába párnak meg az élete bánta a sietséget!
2014. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha nem tudok leszállni, akkor elkések a suliból..mert pont úgy érnék be, hogy 8-ra. És ha elkések akkor ugye szívás, hiába utazok vissza.
2014. márc. 16. 07:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még most is (manuálisan) nyithatóak a vonatajtók...
2014. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baromásgot sürgősen felejtsd el. Nekem volt egy osztálytáram, aki azért szaladt át a villmos előtt, hogy beérjen csengőre, csakhát a villmos nem tud olyan gyorsan fékezni, mint ahogy azt gondolta... Szerinted megéri meghalni 1 óráért? Szerintem rohadtul nem, ergó izgulni is hülyeség miatta.
2014. márc. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beviz Elek ***** válasza:
68%

A vonatra ne számolj. A Nyugati pu.-ba minden reggel min 5 perccel késöbb ért a vonat, mint a menetrend írta. Én 15 perccel számoltam a tapasztalat miatt.

Na meg ha ritkán elkésel... megesik

2014. márc. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
azért elsőt kiegészteném azzal, hogyha túlmész, és utánna ér oda a kaller, akkor esélyes, hogy megbüntet, szóval nagyon kell figyelni.
2014. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És ha elkésel egyszer-kétszer, akkor mi történik? A világon semmi. A rendszeres igazolatlan késés más dolog, az már ronthatja a tanulmányi eredményedet is.ha mondjuk egyszer elalszol a vonaton és vissza kell utaznod emiatt, az nem gáz.


Egyébként tuti nem fogsz fent maradni, ha beállítod az ébresztődet arra az időpontra, amikor a vonatnak a leszállásod helye előtti állomásra kell érnie. És ha már idejekorán odamész az ajtóhoz, akkor te tudsz elsőnek leszállni. Persze néha elromlik az ajtó és nem tudsz leszállni - ilyenkor, ha már menesztették a vonatot mielőtt egy másik ajtót elértél volna, húzd meg bátran a vészféket. Nem fognak belekötni (bár a vonat kicsit sajnis késni fog onnantól kezdve).

2014. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

esetleg, ha elobbivel mennel?

ha mar enjyire parazol?

am ennyire tehetetlen embert mint te, mi lessz veled, komolyabb dolgoknal?

2014. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Illik készülődni és az állomáshoz érkezéshez az ajtó közelében felkészülni.

A mozdonyon regisztrálják meddig állt (állt-e kellő ideig).

Sőt villamosokon is, az ajtónyitás-zárás vagy az engedély megadásának pontos idejét is.


A vezető jegyvizsgáló kötelessége figyelni, hogy befejeződött-e a le és felszállás erre nagyobb állomásokon az fszt. is gondosan ügyel(t).

Korrektül meg vannak azért fizetve, hogy ezt a feladatot panasz nélkül tisztességesen ellássák.

(Nem azt írom, hogy túlfizetve lennének, de versenyképes jövedelem a munkanélküliség esélyéhez képest.)

Tehát ők vigyáznak Rátok és az állásuk megtartására.

Annyi az utastól is elvárható, hogy idejében készülődjön.

Akár megkérhető a jv., hogy külön szóljon mikor kell leszállnod, de rutinos ingázóként erre aligha lesz szükséged.

2014. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
De gyökér vagy.
2014. márc. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!