Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkv ellenőr fenyegethet...

A bkv ellenőr fenyegethet azzal, ha nem mutatom meg az okmányaimat hívja a rendőrséget és bevitet, miután már leszállított a járműről? Szerintem ha megszakítom az utazást, onnatól kezdve el kell engednie.

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 20:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
44%
El kell engednie, és hívhat rendőrt, ha akar, de neked azt nem kötelességed megvárni, ha pedig nem enged el, és odaér a rendőr, akkor egyből feljelentheted a személyes szabadság korlátozásért, vagy valami hasonló, és elvileg nem büntethetnek meg a bkv szabályai szerint.
2010. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
65%

nem érhet hozzád, viszont ha többen vannak, akkor körbeállhatnak és akkor úgy tudsz csak kiszabadulni, hogy nekik mész, akkor meg önvédelemből már visszaüthetnek és tanúsítják, hogy te támadtál. meg persze a sok járókelő.


Így a tanulság, hogy vegyél bérletet, vagy pedig húzd meg magad.

2010. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
59%
Fenyegethet csak sz@rt se ér vele:mert a rendőrt nem vagy köteles megvárni.
2010. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Az utazás megszakítása után, már okmányokat nem kérhet tőlem?
2010. jan. 1. 20:49
 5/39 anonim ***** válasza:
35%

"nem érhet hozzád, viszont ha többen vannak, akkor körbeállhatnak és akkor úgy tudsz csak kiszabadulni, hogy nekik mész,"

mi az hogy körbe állhatnak !!!Nem állhatnak körbe mert ehhez nincs joguk hiába nincs bérleted ezért már feljelentheted őket személyi szabadság korlátozása miatt amiért megüthetik a bokájukat ! Ezeknek a tetveknek nem szabadna ilyeneket csinálniuk mégis megteszik és sokan nem jelentik fel.Én már nem egy ellenőrrel vitatkoztam és mikor megmondtam hogy semmit nem tehet szépen otthagyott a p.cs.b. és keresett másik balekot!

2010. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
53%

[link]


"...Amennyiben az utazási feltételeket megszegő Utazó a pótdíjazás során nem működik együtt a jegyellenőrrel (vagy nem fizeti meg a helyszíni pótdíjat és nem hajlandó megadni adatait sem), akkor a jegyellenőrnek jogában áll rendőri segítséget igénybe venni az Utazó

személyazonosságának megállapításához. (Budapest Főváros Közgyűlésének rendelete alapján, lásd 2. sz. melléklet)..."


"...(12) Ha az utas a pótdíj megfizetését és személyi adatainak megadását egyaránt megtagadja, illetve az utazási feltételekben rögzítetteket nem tartja be, a jegyellenőr rendőri intézkedést kérhet és/vagy az utast felszólíthatja a közösségi közlekedési jármű, vagy a

metróállomás elhagyására..."


===============


Amúgy meg tényleg igaza van az előttem szólónak : ha jegy nélkül utazol, akkor ne még neked álljon feljebb és ne a jogaidat firtasd, hanem előbb a kötelességed juthatna az eszedbe!


Húzd be füled-farkad és fizesd ki a büntetést!


Legközelebb meg vegyél jegyet/bérletet!!!

2010. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Egyszer egy ellenőr hívni akarta a rendőrséget, én ott akartam hagyni, de nem engedett, leku.vázott, én elémállt. Én felajánlottam, hogy most azonnal megveszem a bérletet és megmutatom neki (az előző 2 nappal lejárt), de büntetést nem fizetek. Nem lehetett szót érteni vele. Hasznos a futás én elszaladtam előlle :-), ő meg utánam.
2010. jan. 1. 21:10
 8/39 A kérdező kommentje:
Kedves előttem szólónak: a bérlet ár irreális lett, a munkáltató nem fizeti. Gyűjtő jegyet még meg tudom venni, egy hónapban egyszer, de közel 10.000 ft-s bérletre nem telik ebből a fizetésből. Ja ÉS HÚZZÁK BE A FÜLÜKET ÉS FARKUKAT A KORRUPCIÓS BKV VEZETŐK, AKIK SZEKÉRREL TOLJÁK KI A PÉNZTA A BKV-TÓL.
2010. jan. 1. 21:15
 9/39 anonim ***** válasza:
36%

"...Egyszer egy ellenőr hívni akarta a rendőrséget, én ott akartam hagyni, de nem engedett, leku.vázott, én elémállt. Én felajánlottam, hogy most azonnal megveszem a bérletet és megmutatom neki (az előző 2 nappal lejárt), de büntetést nem fizetek. Nem lehetett szót érteni vele. Hasznos a futás én elszaladtam előlle :-), ő meg utánam..."


Ha UTÓLAG veszel jegyet/bérletet, az nem mentesít az alól, hogy jegy nélkül utaztál!

Jogosan büntet meg!


Tessék UTAZÁS ELŐTT venni jegyet/bérletet, és akkor nem kapsz büntetést.


Ezek szerint te rendszeresen lógsz a BKV jármüvein?


Szégyellhetnéd magad : miattad és az ilyen lógósok miatt kell a többi becsületes embernek 2x annyit fizetnie a jegyért/bérletért!!!


Remélem, legközelebb egy jó nagydarab ellenőrt fogsz ki, aki jól meggyapál, utána meg bevitet a rendőrségre, ahol kapsz majd a pofádra a rendőröktől is.

2010. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Előttem szólóhoz: igen rendszeresen lógok. Nagyon sokáig becsületesen vettem a bérletet, a közlekedés színvonala romlik, a bkv-s végkielégítések a csillagos eget verik, a bérlet árak szintén. Ezek után nem fizetek.
2010. jan. 1. 21:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!