Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mav hivatalos oldalan...

A mav hivatalos oldalan olvastam, hogy elfogadjak a nemzetkozi diakigazolvanyt ha az megfelel bizonyos kriteriumoknak, (lent kuldtem a linket) Ezt elfogadjak?

Figyelt kérdés

Ha a diákigazolványt nem Magyarországon állították ki, a kedvezményre jogosultság igazolására csak abban az esetben használható fel, ha a jogosultság adati az igazolványról egyértelműen megállapíthatóak az igazolványt az Európai Unió vagy az Európai Gazdasági Térség egyik tagállamában adták ki, az igazolvány névre szóló, az igazolvány fényképpel ellátott vagy az utas egyidejűleg más fényképes igazolvánnyal tudja igazolni személyazonosságát, az igazolvány érvényességi ideje megállapítható (érvényességi időtartam vagy érvényesítő bélyegzés, matrica, stb. ), az igazolvány tartalmazza az oktatási intézmény megnevezését és székhelyét. Amennyiben a külföldön kiállított diákigazolványról a képzés jellege (nappali, levelező, stb. ) nem állapítható meg, akkor azt nappali képzésre kiadott diákigazolványként fogadjuk el. Az ún. nemzetközi diákigazolványok (amelyeket nem oktatási intézmény vagy hivatal állít ki, pl. : ISIC) alapján kedvezmény nem vehető igénybe. )



[link]

koszonom szepen a segiseget elore :)



2014. jún. 25. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nyilván nem fogadják el, mert nem felel meg az általad bemásolt követelményeknek... Meg ilyen kártyát kb mindenki csináltathat magának :D


Ráadásul ezt nem oktatási intézmény adja ki, és ezt az utolsó sorban ki is zárja.

2014. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megfelel a követelményeknek, vagy nem? Így első ránézésre nem éppen, persze ki tudja, mi van a hátulján.
2014. jún. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!