Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kaptam egy elég meggyőző és...

Kaptam egy elég meggyőző és hivatalos mailt egy bizonyos William S. Fostertől azzal, hogy kisorsolták a mail címem és nyertem vmi lottón. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Kapott más is ilyen levelet ettől a személytől? Be fogom másolni a levelet is, ha tudom.
2008. szept. 7. 11:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Attn Lucky Winner,



We are pleased to inform you that you have emerged as a winner in the final annual draw of our Lottery

International Programs. Your email address was selected by our Electronic Random Selection System (ERSS)

from an exclusive list of 250,000,000 e-mail addresses of individual and corporate bodies generated from

an internet resource database. No tickets were sold.



Your email address is identified with Batch Number: P2/0056/2008 and Ticket Number: PP 3812 /2008-08 in

Category "B" and your claims portfolio is filled with Ref Number: KPL/09-002/JA.You are therefore

advised to receive a cash prize of Ł1,500,000.00 (One Million, Five Hundred Thousand Great British

Pound) from the total payout.

CONGRATULATIONS!



Your prize award has been insured under a bonded depository policy with your e-mail address, and will be

transferred to you upon meeting the claims requirements, statutory obligations, verifications,

validations and satisfactory report.



To file for the processing of your prize sum payment, you are advised to contact our Certified and

Accredited claims agent for category "B" winners with the information below:



*************************************

Name: Mr. Phil Smith

E-mail: mr_philsmith01@strompost.com

Fiduciary Agent

*************************************



Endeavour to provide him with the following information in your contact with him.



Names:

Telephone/Fax number:

Nationality:

Sex:

Age:

Occupation:

NOTE: All winnings must be claimed not later than 14 days, thereafter unclaimed funds would be included

in the next stake. Remember to quote your reference information in all correspondence.

You are to keep all lotto information confidential, especially your reference and ticket numbers. This

is important as a case of double claims will not be entertained.



Members of staff of affiliate agencies are automatically not allowed to participate in this program.

Furthermore, should there be any change of address do inform our agent as soon as possible.

Congratulations once more from our members of staff and thank you for being part of our promotional

program.



Yours Faithfully,

Foster William S.

Lottery Co-ordinator.

2008. szept. 7. 11:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkaptam!!
2008. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehetséges. Mármint az, hogy kaptál ilyen levelet. És veled együtt a Föld lakosai közül legalább többszázezren szintén elmondhatják magukról, hogy fontmilliomosok lettek.


De amúgy ezt a kérdést NE itt tedd fel. Hanem a kedves úriembertől, aki értesített nyereményedről. A válaszlevélben közölni fogja, hogy természetesen te nyertél és a nyereményed már el van különítve. Azonban, hogy átutalják, a tranzakciós költségeket meg kell fizetned, amely mondjuk 1000 Font. Ezt az összeget szépen megkér, hogy utald át a megadott bankszámlára, hogy tudják indítani a másfél millió font utalását. Ha adsz meg telefonszámot a válaszleveledben, akkor még fel is fognak hívni.

Persze csak addig leszel lottónyertes, míg nem utaltad át a tranzakciós költségeket. Utána "hirtelen" azt sem fogják tudni, hogy te ki vagy, és legfőképpen azt nem, hogy te valaha is pénzt adtál nekik. A "lottóról" meg még csak nem is hallottak.


Nyertes vagy, egészen addig, amíg szóba nem állsz velük. Addig időt nyersz. Mert már ez a post is időveszteség volt, amit értelmetlenül áldoztál rájuk (persze tudatlanul, naívan). Ennyi legyen a tanulópénze ennek. :) Kár rá több idő!

2008. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, "lenyomoztam" és van egy lista ilyen lottós csaló mailcímekről és ott volt a Philes cím felsorolva... Szóval kamu tényleg és jó hülye voltam, hogy egy percig is elhittem, h milliomos lehetek:D...
2008. szept. 7. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én minden héten kapok 3-at,már el se olvasom,csak törlöm.
2008. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!