Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bkv ellenőr megbüntetett a...

Bkv ellenőr megbüntetett a metro területén, lent, de nem a metroban. Mi jogtalannak érezzük, mert próbáltunk jegyet venni tőle is. Szerinted mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban lánybúcsúról jöttünk,5 kor nem volt nyitva semmi a nyugatinál, nem tudtunk jegyet venni, a mozgólépcsőnél sem állt senki akit megtudtunk volna kérdezni, vagy jegyet venni?Nyugatiból indultunk ,deáknál akartunk átszállni....indultunk tovább le a mozgólépcsőn,és a lépcső aljában voltak az ellenőrök,gondoltuk tőlük veszünk egyuttal jegyet. Az ellenőr közölte, ő büntetni fog, jegyet nem vehetünk tőle, elmeséltük minden zárva volt...és az automatát sem tudjuk használni,illetve 5000 ft-ot nem mertünk volna bele tenni, még e végén nem adna vissza.Ez enm érdekelte megbüntetett,de úgy hogy minden féle segítségnyújtást megtagadott, jegyet nem tudtunk venni, ő nem adta el nekünk,automatát még sosem használtuk...mit lehet tenni ebben az esetben. Papirokat odaadtunk,aláírtuk,Jogtalannak érezzük,mert mi akartunk jegyet venni.Hajnali 5-fél 6 között.Jogos?mit lehet tenni?

2014. aug. 16. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Az ellenőr nem árul jegyeket.

És mivel volt működő automata, így teljesen jogos a büntetés. Az teljesen mindegy hogy a saját paranoiátok miatt nem használtátok.

2014. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos. És eléggé vicces a magyarázatod, hogy nem is a metrón, hanem a megállóban büntettek meg, amikor Te magad ismered be, hogy eredetileg felszálltatok volna jegy nélkül (egyébként a megállóba is kell már jegyet váltani). Még ha nem is lenne ott automata (amiket éppen ilyen esetek miatt rakták oda), akkor is jogos a felvetés, hogy előre kellett volna gondolkodni. Azért egy lánybúcsú nem egy pillanat ötlete.
2014. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én felfegyverkezve ki akartam rabolni egy nyugdíjas nénit, mert kenyérre kellett volna a pénz, de elfogtak a rendőrök. Kértem tőlük pénzt kenyérre, mert mondtam, hogy éhes vagyok, de nem adtak. Jogtalannak érzem a letartóztatást.
2014. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sajnállak titeket, de a büntetés teljesen jogos volt. Legközelebb tájékozódjatok a lehetőségekről. A metró területére érvényes jegy vagy bérlet nélkül nem léphet be senki. Aki ezt megteszi, azt megbüntethetik. Ennyi. Máskor jobban figyeltek majd.
2014. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a gond. Ott volt az automata, elég megbízhatóak, bár ötezrest vonaljegyért nem biztos, hogy elfogad. Erre az esetre viszont ott a kártyás fizetés lehetősége, de akár bármely arra járó busz sofőrjétől is vehettetel volna jegyet, még ha emelt áron is.
2014. aug. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

jogos a bünti!


Az automatából kellett volna jegyet venni. Az nem érv, hogy nem mertük beledugni az ötezrest... :-)))

2014. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És odafelé a lánybúcsúra nem tudtad mennyi jegy kell majd a hazajutáshoz? Megvehetted volna mondjuk azt a négy darab jegyet (csak mondtam egy számot),kettő oda-kettő vissza, még előző nap délután és akkor le van a gond róla.
2014. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
így van, ez ilyen. én sem használnám egyébként az autómatát, de viszont inkább előre megveszem visszaútra is a vonaljegye(ke)t.
2014. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nyugatinál van rendes új automata, nem igaz hogy nem tudtátok használni...ez nem ok, hogy jaj ötezres volt nálatok. Teljesen jogos volt.

OFF: amúgy nálunk árulnak jegyet az ellenőrök, mert kis állomás.

2014. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy nem tudtatok összeszedni párszáz forintot egy jegyre... Legvégső esetben váltottátok volna fel az 5000 címletet. Előre kell gondolkodni! :)
2014. aug. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!