Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten a 32,85,182,184...

Budapesten a 32,85,182,184 buszokon gyakran vannak ellenőrök?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 16:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

# 20/20


Amúgy ha az egyik fél nem tartja be, a másik jogalap nélkül várja el a másiktól.


Keres rá autóm és van! - meg bérletem mert úr vagyok és megengedhetem magamnak :))) - sajnos az az igazság, hogy ez már nem vicc. Nekem is csak mutattak, egy szép hosszú paragrafus listát.

2014. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
hú, hát ha szép hosszú paragrafusos lista, akkor az nagyon meggyőző. NEM. Érdekelne, hogy az utas és a BKK közti szerződést a BKK/BKV hol és melyik pontokban sérti meg.
2014. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

segítségnek itt az üzletszabályzat:

[link]

2014. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

PTK az üzlet szabályzatnál magasabb rangú. Sőt feljebb polgári jogban, hatályban semmi nincs.


Írhat bárki bármilyen üzlet szabályzatot, ha a PTK-ban foglalt jogairól nem mond le írásban, vagy ráutaló magatartással akkor az kutyagumit sem ír, de még itt is kivételt képez a monopól szereplő. Ezzel rúgott öngólt a BKK, mint a MÁV-ot mosta Vt-Trans meg hasonlók miatt az Isten sem mossa ki, hogy nem monopól. ...

2014. szept. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Ez itt a kelet, minél lejjebb vagy annál inkább be kellene tartanod a szabályokat, és minél feljebb vagy annál kevésbé tartod be. Magyarisztán.
2014. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"Írhat bárki bármilyen üzlet szabályzatot, ha a PTK-ban foglalt jogairól nem mond le írásban, vagy ráutaló magatartással akkor az kutyagumit sem ír, de még itt is kivételt képez a monopól szereplő."

Hogy jön ide a polgári törvénykönyv? milyen jogaidról kéne lemondanod a BKV-s szerződéshez? Írj már valami konkrétumot, hogy milyen szerződési pontot, törvényt, jogszabályt vagy BÁRMIT szeg meg a BKV?

A monopolhelyzetet meg ne keverd ide, rohadtul nem releváns, ráadásul a tömegközlekedés Európa nagy részén nem versenyszféra, és az állam, illetve az önkormányzatok szolgáltatnak, ahogy nálunk is.

2014. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Elsőajtós felszállásnál azt meglehet oldani, hogy csak bemutatom a jegyem, de utána nem lyukasztom ki, hanem akár 45-50 percig is úgy utazok? Egyáltalán meg lehet úszni 45-50 percet ellenőr nélkül?
2014. szept. 4. 12:53
 28/39 anonim ***** válasza:
Úgy jön ide a BKV, hogy semmilyen menetrendet, vállat szolgáltatást nem tart be maradéktalanul, az utas biztonsági szabályokról nem is beszélve. Én csak nézzek mint borjú az új kapura világos kék buszokon diliházból szabadult örültek vagy tényleg megfelelő jogosítvánnyal rendelkező emberek vannak. Ha nem tartanám be és várnám ki a indexelés nélkül is a kiállásukat. Már a sokszor orrba vágták volna az autóm.
2014. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Akkor ezt a logikát követve a sarki kisboltból is szabad lopni, ha a boltos nem mindig tartja be a kiírt nyitvatartási rendet, és szállítás közbe indexelés nélkül hajt eléd? Ha ezt megtörténik, akkor másnap teljes lelki nyugalommal szétlopod az üzletét ugye?
2014. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

A menetrendet be kell tartaniuk, műszaki- és forgalmi okokból ez nem mindig sikerül, de ez a velük kötött szerződésedre nincs hatással, az ugyanúgy érvényes. BKV sofőr rohadt ritkán okoz vagy szenved el balesetet, ami egyrészt szerintem mutatja, hogy elég biztonságosan vezetnek, másrészt a szerződés értelmében köt rád biztosítást is. A megállóból kiállásra: bár elsőbbsége nincs a busznak, az elég világosan le van írva a KRESZben, hogy lassítással vagy megállással akár segíteni kell a buszok elindulását a megállóból. De ez teljesen irreleváns a szerződés szempontjából szintén.

Az eddig leírtak alapján nem mondtál semmit, ami a fentebb linkelt szerződést vagy a PTK-t sértené.

2014. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!