Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért selejtezi le a BKV az...

Miért selejtezi le a BKV az Ikarus 415-ös, és 435-ös, és 412-es buszait?

Figyelt kérdés
Még rengeteg ócska 260-as és 280-as rohangál az utakon, előbb azokat kéne kivágni! Rondák, régiek, elavultak, kényelmetlenek, fűtés az nincs rajtuk, kijelző sincs, mégis a modernebb buszokat dobálják ki. Ennek mi értelme...
2014. szept. 9. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 415-ösök első szériája és a 260-asoj utolsó, Budapestre beszerzett szériája egyidős, szóval nem csoda, hogy azokat is elkezdték kidobálni.


A 435-ösöknél sincs nag időbeli különbség (2-3 év), gondolom úgy jöttek ki a nagyobb felújítások közti ciklusidők, hogy bizonyos 280-asok még megkaptak egy nagyobb felújítást, amit egyes 435-ösöknél már inkább nem vállaltak, számítva az új vagy használt buszok beszerzésére.


A 412-es meg minden, csak nem korszerű busz, üzemeltetése sokkal drágább, mint egy 260-asé.

2014. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Ültél már 200-as sorozat után 400-asra vagy fordítva?


Lehet magasra kell mászni a 200-ason meg 2 km-ről hallod hogy jön, de tartósabb, mint a 400-asok.


Nálunk a helyi volánnál is van még mindkét típusból, eddig a három alkalomból amikor műszaki hiba miatt kellett leszállni a buszról 2 eset 400-assal történt. A harmadik E95 volt, de az simán hengerfejes volt és forralta a vizet.

Sőt, a 2 BKV-s évem alatt is le kellett szállnom egyszer műszaki hiba miatt buszról, az is 400-as volt.

2014. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
95%

Ahogy az első két válaszoló is írja a 400-as sorozat egy nagyon problémás buszcsalád, az sem segít a helyzeten, hogy ugyanúgy bántak velük mint a 200-asokkal, és a 400-asok ezt nem köszönték meg, mivel jóval igényesebb kocsik, egy rakás 400-as lett váztörött, meg rohadt szét mindene annyitól, amit a 200-asok gond nélkül bírtak.

A 412-es pedig a valaha volt egyik legrosszabb magyar busz, el sem lett volna szabad készülnie a típusnak.


Az "érveid" meg rémesen gyengék, a pesti 200-asok többsége alig öregebb valamivel mint a 400-asok, egyáltalán nem kényelmetlenek, fűtés van rajtuk, csak általában nem működik megfelelően, a BKV pedig tehet beléjük kijelzőt, ha akar. Az meg, hogy ronda inkább nem is minősítem...

2014. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy elavult és már inkább múzeumba való (kivágni semmiképp sem lenne szabad), de rondának semmikép nem nevezném a 260, 280-as típust az egyik kedvenc buszom (szerintem szebb mint a 400-as sorozat)! :) Sorokban áll már a polcomon modell formájában (igaz 400-ast is szeretnék).
2014. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Rossz a kérdés. Nem " Miért " hanem "Miért csak most?".


Már 10 éve meg kellett volna ennek történnie :D

2014. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Azért, mert idióták. Nekem megváltás volt, amikor eltűntek a sz@r 280-asok a buszvonalról, és a helyébe jöttek a 435ösök és a Van hoolok. Botrány, hogy ezeket a kohószökevényeket meghagyják, a modern buszokat pedig selejtezik.
2014. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak adok igazat. Nem értem, miért kell múzeummá varázsolni az autóbusz-állományt. Már a románok is dobálják ki a 260-asokat és 280-asokat! Hülye ez a BKK.
2014. szept. 9. 20:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolsó válaszolónak adok igazat."


Bírom ezt, mikor 10-ből kiemelik azt az egyet, és hangsúlyozzák is... :D


Amúgy a 280-as se nem ronda, se nem rossz busz. Max annyi hogy nem alacsony padlós, cserébe elég jó a belső elrendezése, sok rajta a hely. Én még kijelzősöket is láttam.


Az tény, hogy nem a legjobban karbantartott buszok, ami szomorú dolog.


De a 400-as sorozat meg elég gyengére sikeredett, ha úgy nézzük, kb egy idősek a mostani használt merci buszok is...


Mondjuk, sosem értettem ezt az óriási felháborodást a közlekedésben, állni,ülni mindegyiken lehet, onnantól meg több nem is kell.

2014. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!