Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A hosszú hétvége miért számít...

A hosszú hétvége miért számít ünnepnapnak a volán szerint?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
senki se utazik, nem akarnak veszteséget
2014. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít ünnepnapnak. A járatok ezen a négy napon a munkaszüneti nap, szabadnap, hét utolsó munkanapját megelőző nap stb. szerint közlekednek.
2014. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, ez így nem igaz. Volán-társasága válogatja, van ahol 3 munkaszüneti nap után egy hét első munkanapját megelőző munkaszüneti napi menetrend érvényes, míg máshol a két középső nap szabadnapnak minősült.


Ahol munkaszüneti napot hirdettek meg, ott abból indultak ki, hogy ilyenkor sokan elutaznak, így a szabadnapi bevásárlóforgalom kiesik. Máshol meg nem így gondolják. Persze az gáz, hogy nincs egységes gyakorlat az országban.

2014. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk munkaszüneti napnak minősül, viszont a visszájára sült el, ha spórolni akartak, mert nálunk több olyan busz is van a menetrendben, ami "szabadnap kivételével naponta" jelzéssel közlekedik, így azok most mind járnak, míg normál szombaton nem járnának. Én is egy ilyennel utaztam ma, voltunk is vagy öten rajta, sima szombaton várhattam volna jó félórát még a következő buszra.
2014. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!