Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mmi a hivatalos jogköre egy...

Mmi a hivatalos jogköre egy bkv ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Tehát koteles vagyok e odaadni neki barmilyen iratomat(szig dig stb) vagy hogy feltartoztathat stb, na es ezeket hol talalom meg hivatalos formaban? Ugy is jo lenne ha ide bemasoljatok elore is koszi :)

2014. nov. 10. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

A BKV-nak nincsenek ellenőrei. A BKK adja el a jegyeket, ergo ők ellenőrzik a beszedést is.


Közfeladatot ellátó személyek az ellenőrök. Így igazoltatási jogkörük nincs, de a legcsekélyebb erőszakot sem követheted el ellenük. Így nem taszíthatod őket félre akkor sem, ha körbeállnak.


A jármű ajtajai zárva tarthatóak az ellenőrzés ideje alatt

2014. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
De ha ott tartanak, az elvileg személyi szabadság korlátozása, ha jól sejtem. Ő fizikailag nem kényszeríthet, de te se őt.
2014. nov. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
A rendőrség szerint jogában áll akaratod ellenére kitépni a kezedből bármilyen okiratot. Erről hivatalos, pecsétes papírom van.
2014. nov. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

#13 még ha érvényes bérleted van. Továbbá jogában áll addig ijesztgetni téged, hogy megüt, amíg addig nem hátrálsz, hogy leesel a mozgólépcsőn, feltéve, hogy nem ér hozzád. Erről is van rendőri pecsétes papírom.

A rendőrség tanácsa: "üttesd meg magad". Ez nem vicc. Nekem ezt mondták. Addig ugyanis nem tudnak semmit tenni.

2014. nov. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De kell fizetnem, annak a nem tom kinek aki azt irta hogy ingyen utazok stb, van berletem csak erdekelt, en valami olyasmit olvastam hogy pl a diakigazolvanyomat nem vagyok koteles megmutatni ha keri, ja es ha mar itt tartok, amikor keri a diakomat mit ellenoriz, azt hogy ervenyes e vagy hogy a szam megegyezik e??
2014. nov. 16. 15:25
 16/17 anonim ***** válasza:

Az azonosítószámot és a tanulói jogviszonyt. Erről a diákon levő matrica tájékoztat, most éppen a 14/15-ös tanév..

Ezért is nagy biznisz a diákmatrica, biztos hallottál már róla. 10 000 helyett 3 450 Ft vele a bérlet.

2014. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tehat akkor csak a matricat nezi? Vagy azt a 72/73/74 vagy stb vel kezdodo szamot is?
2014. nov. 16. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!