Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megteheti ezt a busz soför?

Megteheti ezt a busz soför?

Figyelt kérdés

Szaladtam a buszra, már az elsö ajtónál voltam de pont becsukta rám az ajtót és elindult a busz.

A soför látta hogy ott vagyok az ajtóba és fel szerettem volna szálni , de inkább rámcsukta az ajtót.

Egy babakocsit épp felraktak a buszra ( ilyenkor gondolom a visszapillantòt nézni szokták) így láthatta hogy nem csak én szaladtam hogy elérjem.

Igy várhattam majdnem még + 1 órát.

Lehet hogy a kinézetem miatt van? ( rocker vagyok, általában fekete vagy sötét színü ruhában vagyok + bakancs )

Általában lenéznek a kinézetem miatt de nem nagyon érdekel.

Senkivel nem vagyok bunkó, illedelmes vagyok másokkal.

A soför egyszerüen bunkó volt, vagy csak nem volt kedve kinyitni az ajtót?

Mással történt már hasonló?


16/L



2014. dec. 3. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Rám úgy zárták az ajtót többször, hogy félig már a buszon voltam. Vannak olyan hülye emberek, akik nem tudják félretenni a nézeteiket munkaidőben sem, és nulla toleranciával viseltetnek a társaik iránt. Ez magában nem is baj, csak akkor ne menjen olyan munkahelyre, ahol emberekkel kell foglalkozni, vagy ha mégis, vegyen részt terápián.


Valószínűleg a te buszsofőrödnek ez volt a nap fénypontja.

2014. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Bunkóság persze. De ugye a régi buszos közmondással úgyis kimagyarázná, hogy aki fut az sportol, aki integet az búcsúzkodik, az az utas aki ott áll a megállóban. Ezek ilyen kicsinyes bosszúk a vezetőktől, ettől lesznek boldogabbak. Aztán csodálkoznak ha néha megverik őket.
2014. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Igen, megteheti. Ha szaladtál a buszhoz, akkor nem álltál a megállóban, amikor megérkezett. Most gondold el, téged megvár, a következőben még egy embert, aztán meg késik x időt, akkor meg azért pampognak az emberek.
2014. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó, båszd meg, ezt te sem írtad komolyan... óránként közlekedő buszról van szó, nem a 7-es buszról. Nyilván marginális az a plusz idő, amit egy-egy futó utas miatt várnia kell a busznak és egy vidéki járatnál simán behozható az a 20 mp késés. Városi környezetben más, ott ha bukja a lámpát a busz, az széthúzza a követést és az egyre több utas miatt csak még jobban elverődik a busz, szóval az oké.


Kérdező, te meg kicsit komplexusos lehetsz, ha rögtön a külsődre fogod. Lehet magad sem vagy megelégedve a külsőddel és ezért vezetsz rá vissza egy ilyen apróságot is - szerintem változtass rajta, akár mainstreamebb irányba... Amúgy a buszsofőrök indulás előtt a jobb tükörbe és a balba is néznek egymás után, így simán lehet, hogy már a balt figyelte és ezért nem igazán észlelt. Persze az is lehet, hogy egy paraszt volt...

2014. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer szemtanúja voltam, amint futott az álló buszhoz egy fickó, a sofőr becsukta az ajtót és bólogatott hogy nem nyitja ki. Erre a fickó izomból belerúgott az ajtóba, majd elsétált. A sofőr úr egyből kitudta nyitni az ajtót, ordított is a koma után...


Engem is hagytak már ott többször, még volt amelyik rám is nézett az ajtónál, de nem nyitotta ki az ajtót. A buszmegállóban is hagytak már ott, töbször is. Akkor a legjobb, amikor az utolsó busz megy el mellettem a megállóban. Amikor meg Felhívom a menetrend alá kiírt telefonszámot, jól lekúr a vénszatyor hogy ő ezzel nem foglalkozik.


Ez a sofőrök játéka. Amikor este nem tudnak aludni, nem a bárányokat számolják, hanem hogy hány emberrel csesztek ki aznap. :"D

2014. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 petizacc ***** válasza:
47%

"rocker vagyok, általában fekete vagy sötét színü ruhában vagyok + bakancs"


Hozzám jössz? ;)

2014. dec. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De, komolyan írtam, hogy a menetrend az menetrend, biztos máshol is megáll az a busz. Most a kérdezőt megvárná, a következő megállóban máat, ezek simán összeadódnak tetemes késésnek, akkor meg az a baj.
2014. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Váró busz nincsen, csak váró utas.

Egyébként kívánom, hogy ez legyen a komának a legnagyobb öröme az életben. Szerintem ma este este matyizott.

2014. dec. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Volt egy borsonline-os cikk, amit szívesen belinkeltem volna nektek, de valamiért, ki tudja miért, töröltek. Szerencsére mentettem a morcos téli napokra, hogy röhöghessek. A lényeg az volt, hogy a BKK-s azt nyilatkozta, a buszsofőrnek nem kötelessége megvárni a szaladó utast, be kell tartani a menetrendet. " A menetrendhez viszont utasainknak is igazodni kell. Nem várható el egy járművezetőtől sem, hogy a megállóban csak az utolsó pillanatban érkező utasokat megvárja."

Ehhez kell tartani magunkat!

2014. dec. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igaz lenne a dolog ha tényleg be lenne tartva az a menetrend. De napi rendszerességgel késnek vagy ami még rosszabb, korábban indulnak a buszok és az időben odaérő utas hiába várja ,csak a következőre tud felszállni. De hát monopolhelyzetet kihasználják a busztársaságok, ha reklamálsz lexarják és küldik a sablonválaszt.Én már áttértem a kocsira, ami minden tekintetben olcsóbb kényelmesebb.
2014. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!