Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntetett az ellenőr. De...

Megbüntetett az ellenőr. De jószándékú volt, mondott valamit, de nem értem. Lefordítaná valaki?

Figyelt kérdés

Azt mondta hogy hogyha tudok szerezni ismerőstől kitöltetlen bkv 'szelvényt', ami korábban 'készült' mint ma reggel (amikor megbüntettek) 2 napon belül bemutatom , akkor csak 2000-et kell fizetni.


Tehát ez azt jelenti hogy szerezzek ismerőstől olyan bérletet amibe nincs beleírva a személyiszám, és érvényes volt azon a napon? (először azthittem az érvnyességi idő rublikának kell ürsnek lenni)


2014. dec. 9. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Pótdíjazás esetén élhetsz a bérletbemutatás lehetőségével, de csak olyan bérlet a megfelelő aminek a kiadási dátuma korábbi, mint a pótdíjazás. Természetesen a te igazolvány számodnak kell rajta lenni, ezért kell, hogy kitöltetlen legyen!

Most kell gyorsan "boltolni" valami ismerőssel, te is veszel egy bérletet és cseréltek! Te megspórolsz kb. 14 ezer ft-ot, neki meg pár nappal tovább érvényes a bérlete. No persze ha találsz olyan embert akinek nincs beírva a száma...

2014. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pont emiatt vezették be az új bérletet, amire rányomtatják az igazolványszámot.
2014. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

mióta van ez az új bérlet?

csak mert én általában volánon szoktam bkv-bérletet venni ami olyan más, hogy is mondjam.

2014. dec. 9. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Most már csak az éves bérletek decemberi szelvénye játszik, minden más bérlettípusra rányomtatják az igazolványszámot.
2014. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van. Már elég rég rá van nyomtatva az igazolványszám a bérletekre. a 2014-es éves bérletek decemberi szelvénye az utolsó esélyed - ha nincs kitöltve.
2014. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ja bocs én igazából diákbérletről beszélek, csak ezt mindig elfelejtem mondani.
2014. dec. 10. 03:25
 7/8 A kérdező kommentje:
arra a diák ig. számát kéne ráírni , olyat még soha nem láttam hogy rányomtatták volna a diákigazolvány számát.
2014. dec. 10. 03:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig már (szinte) minden pénztárban rányomtatják a diákigazolvány számot is. Ettől még mondjuk megveheted barátodnak, rokonodnak a bérletét, ha tudod a diákig. számot.
2014. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!