Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A pestiek felszállás után...

A pestiek felszállás után miért állnak meg az ajtókban a buszon, villamoson stb. és ezzel akadályozzák a normális le- és felszállást?

Figyelt kérdés
Külföldön, de akár még Budán sem tapasztaltam olyat, hogy az utazótérben ilyen egyenetlen eloszlásban, az ajtókban egymásnak préselődve, a jármű többi részében pedig hézagosan utazzanak. Mi ez a szokás? Félnek attól, hogy bennrekednek egy baleset során, ha nem közvetlenül az ajtónál torlódnak fel egymás hegyén-hátán? Vagy csak szeretnek összebújni? Annyira természetesnek veszik, hogy aki emiatt nem tud felszállni, még a szeme sarkában sem látszik rosszallás, nem még hogy szóvá is tegye.
2015. jan. 20. 08:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam ott megállni, de megértem őket. Mert kiverkedni magadat középről csúcsidőben egy külön művészet, az ajtóból meg hamar kiérsz.
2015. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

"megértem őket. Mert kiverkedni magadat középről csúcsidőben egy külön művészet, az ajtóból meg hamar kiérsz."


1. Akkor sem kötelező az ajtó közepén megállni mint aki jól végezte dolgát, normális ember félre is tud állni hogy mások elférjenek.


2. Ha valaki tudja hogy 1-2 megállót megy, akkor mi a tökömnek tolakodik fel elsőnek? Tipikus mentalitás hogy amint nyílik az ajtó, megindul mindenki hogy "jajj jajj felférjek" meg "jajj csak ne az ajtóban kelljen nyomorogni" aztán ahogy belép ott helyben gyökeret ereszt, jobb esetben mamatank is van nála hogy végképp ne férjen fel senki más.


Bár akinek bentről kell kiverekedni magát, azt se kell félteni. Sok esetben már majdnem a másik ölébe ülök, hogy legyen mögöttem 1 méter hely, és csak azért is nekem jönnek, oldalba vágnak.


Merő rosszindulat az egész.

2015. jan. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12: Senki nem ír arról, hogy ajtó közepén állnak meg. Az ajtóban megállásról van szó. Ha meg végén szállok fel, nem férek föl :D
2015. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem csak a pestiek. London külvárosában a feketék, és a belvárosában (a metrón inkább) a turisták ugyanezt csinálják. A szerelvény vagy busz közepén táncolni lehet, de leszállni meg felszállni bezzeg nem lehet tőlük, mert mind ott áll az ajtóban.
2016. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!