Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várpalotáról Székesfehérvárig...

Várpalotáról Székesfehérvárig tényleg ilyen drága az utazás?

Figyelt kérdés
Várpalotán szeretnénk lakás venni, azonban úgy láttam, hogy a havi bérlet Fehérvárra 30.000 forint (kb). Létezik ez? Hogyan oldhatnám meg olcsóbban? A vonat sajnos nem közlekedik hajnalban... :(
2015. febr. 14. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, ez a megszokott árszínvonal és arányaiban ez évtizedek óta nem változott. Amit azonban fontos tudnod az az, hogy ennek 86%-át a munkáltatód köteles megtéríteni, ha a munkahelyed és lakhelyed közé váltod a helyközi bérletet. Nyilván van olyan munkáltató, aki tesz magasról a szabályokra, ez esetben el kell döntened, lenyeled-e vagy pereskedsz.
2015. febr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már kiderítettem, azonban attól félek, hogy egy fehérvári cég előnyben részesít egy fehérvári munkavállalót, hiszen közelebb lakik, és nem kell annyit fizetnie utána a beutazás miatt. Jól gondolom?
2015. febr. 14. 08:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Székesfehérvárra nagyon sokan járnak be dolgozni más településekből. Nem hiszem, hogy ezen fog múlni.
2015. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hihetetlen olcsók a lakások Várpalotán, csak rettegek, hogy nem tudnánk fenntartani. Egy másfél szobás lakást szeretnénk vásárolni, de nem jutunk dűlőre.
2015. febr. 14. 08:40
 5/11 anonim válasza:

Milyen forrásból származik az az információ, hogy 30 ezer a havi bérlet?


A Volán hivatalos menetrendjében 22 km a távolság, ha buszpályaudvarról buszpályaudvarra állítom be a keresést.


[link]


A honlapjukon havi bérletárként pedig 17.800 Ft szerepel erre a távolságra:


[link]


De ha esetleg olyan helyen lenne a munkahelyed, hogy Fehérváron már az iszkaszentgyörgyi leágazónál leszállsz, úgy csak 17,1 km távolságot írnak, ezzel kalkulálva már csak 14.200 Ft a havi bérlet.

2015. febr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hú, ezt valóban elnéztem! És Székesfehérváron mennyibe kerül a havi bérlet, helyi járatokra? Egyszerűen nem igazodok ki ezen az egészen...
2015. febr. 14. 09:15
 7/11 anonim válasza:

Ezt találtam az Albavolán honlapján:


[link]


Azért szerintm a bérlet árról is okvetlenül érdeklődj pl. telefonon, mert nem tudom, hogy az azok az árak, amit a központi Volán honlapon találtam, biztosan minden Volán társaság minden járatára egységesen érvényesek-e.

2015. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert vidék. 22km-es távolságra a 30.000 (kb) nagyon sok. Megéri autóval közlekedni.
2015. febr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Páromnak van jogsija, nekem nincs. Ha még ő tudna is autóval bejárni, én nem (főleg, ha nem egy műszakban dolgozunk).
2015. febr. 16. 10:20
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
Fehérvári havi bérlet 680. Ft.
2015. febr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!