Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek, pedig volt...

Megbüntettek, pedig volt érvényes jegyen! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ma a szegedi 60-as buszon megbüntettek 7000ft-ra, pedig volt jegyem.Sokan voltak ezért a második ajtón szálltam fel, de van ilyen kézi lyukasztó és azzal nyomtam rá, sajnos elég nagy tömeg volt így nem volt egyszerű. Ma 2 megállóval később jöttek az ellenőrök és megbüntettek, azt mondták, hogy nem ezen a buszon érvényesítettem a jegyem, pedig ez nem igaz több ember is tanúsíthatja. Barátom leszállt velem, amikor írták a papírokat és mondta h ő látta, hogy ezen a buszon csináltam, de ők csak azt mondták, hogy nem ért hozzá ne szóljon bele. Ezek után mit csináljak? Menjek be a céghez az szemtanúkkal? Borzalmas, hogy az ember tényleg vesz drága jegyet és mégis ezt csinálják! Kérem bárki tud segítsen!
2015. febr. 24. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk azt tettem volna, hogy nem csak állok ott szótlanul és várom ahogy írja a csekket..

Hanem szépen megmondom neki, hogy igen is itt lyukasztottam ki a jegyet, és ha megmer büntetni akkor szemtanúkkal megyek be a főnökéhez..

Sok mindent nem tehetsz, vagy bemész a céghez reklamálni, vagy pedig kifizeted.

2015. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik, de azt mondták, hogy hazudok.
2015. febr. 24. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azért is megvártam volna amíg kihívják a rendőröket.
2015. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen utólag már én is erre gondoltam. :-(
2015. febr. 24. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

És mire mentél volna vele? Kapsz még egy 7000-es csekket a rendőri intézkedés miatt. A rendőr nem döntőbírónak jön ki hanem azért mert nem akarod odaadni az irataidat. Amúgy ő leszarja, hogy te mit és hol lyukasztottál ki.


Amúgy nézd meg az üzletszabályzatot, hogy le van-e írva, hogy elől kell lyukasztani? Pesten a BKK-nál le van írva, hogy elsőajtós felszállásos busznál kizárólag az első lyukasztó használható, kivétel a rokkantak vagy babakocsisok akik annál az ajtónál is lyukaszthatnak ahová a kocsijukat felteszik.


És legközelebb elől szállj fel, ne legyél már tipikus magyar, hogy tudod, hogy elől kell felszállni de csak azért is középen szállsz fel, mert .... És a ... helyére jön valami egetrengető indok.

Azért öröm külföldön utazni, mert ott ha az a szabály, hogy egyes sorban, C alakú sorbanállással kell várni a buszt akkor úgy állnak be, és kész. Nincs rinya, sokan vannak blablabla, ott beállnak és kész, úgy várnak.

2015. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, te sem voltál akkor még sokat külföldön. Van, akiknek megy általában (angolok), van, akiknek meg kevésbé (pl. egyes német városokban simán felszállnak hátul is a tiltás ellenére).


Nézd meg az utazási feltételeket, a díjszabást. Egyébként esertleg kérhettél volna próbalyukasztást az ellenőröktől.

2015. febr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég sokat voltam, hidd el... :)

És sajna mindig pofonként ért, amikor hazaértem, és szembesültem ismét a kőkemény magyar bunkósággal. Mit hogyan oldjunk meg "okosan" jobban, olcsóbban stb. Elég megnézni az itteni kérdéseket. Mint pl a legfrissebb kérdések között a metrófóbiást. Felszállhatna a metróra 4 megálló a Blaha, de a birkája elmegy világot látni, csak ne kelljen metróba mennie. Gondolom véletlenül sem az ellenőröktől fél.....

2015. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj,gondolom a jegykezelő állását fel kell jegyeznie a sofőrnek.Menj be a panaszirodába a jegyeddel,és mondd meg,hogy itt a jegyed,ragaszkodsz ahhoz,hogy ott érvényesítetted.Aztán összevetik azzal,amin tényleg állt a jegykezelő.

Ne feledd,ha megvádolnak,azt nekik kell bizonyítani,neked a jegyed bizonyítja,hogy fizettél az utazásért.

A dolog másik része viszont,hogy miért nem lehet megérteni mindenkinek,hogy ha az első ajtónál lehet felszállni,akkor az első ajtónál szállunk fel.Ha 10 perc,akkor 10 perc!!!Nem értem,hogy ebbe a rohadt országba miért azt keresik az emberek,hogy a szabályok alól hogy lehet kibújni!!!!A szabályok nem azért vannak,hogy áthágjuk őket,hanem,hogy betartsuk!!!!!!

2015. febr. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Itt nincs szabályba rögzítve, hogy csak elől lehet felszállni...különben is ha csak elől lehetne, akkor minek van hátul is jegykezelő.
2015. márc. 2. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!