Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerinetek más nagyobb városok...

Szerinetek más nagyobb városokba megérné a BUBI?

Figyelt kérdés

Persze kevesebb bringával és dokkoló álomással mint Budapesten.

Olyanokra gondoltam mint:Pécs,Győr,Székesfehérvár,Szeged,Debrecen

meg a Balaton környéke a partmenti települések!



2015. febr. 26. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Esztergomon is van: [link]
2015. febr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nagyjából 100 ezer fő felett akár működhetne, bár jellemző az ilyen városokra, hogy az utcákon nem szívesen biciklizik senki, rendes kerékpárút meg alig-alig akad. Debrecent láttam, ott káosznak tűntek a bicikliutak, nem is mind kapcsolódik egymáshoz, ami meg van, az is szinte mind a járdából van elvéve, tehát szűkös a biciklisnek és a gyalogosnak egyaránt.


Ennél kisebb megyeszékhelyeknél meg azért nem éri meg, mert mindenkinek van sajátja. Szolnokon most már többé-kevésbé fejlett a kerékpárút-hálózat (bár itt is főleg a járdák vannak felosztva, a vakegerek meg inkább a bicikliúton sétálgatnak, mert az szép piros), és hiába számít magyar mércével nagy(obb) városnak, nem sokan használnák őket, főleg, ha a bérleti díjuk miatt jobban megérné egy használt tanyabájkot beszerezni.

2015. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

igazából sok helyen megérné a dolog, ha a feltételek nagyon hívogatóak lennének, árak például. én idáig pl. Balatonon ahol üdültem, a szállások többsége ingyenesen biztosított valamilyen féle kölcsönkerékpárt, szóval ott egy ilyen rendszer kiépítése elég nehezen beindítható lenne.

szerintem ez más partmenti üdülővárosokban is bevett szokás a szállások egy részén.


és amúgy igen, Szegeden is például már működik, de nagyjából itt is és a fővárosban is azért nehéz népszerűsíteni ezt a dolgot, mert a tömegközlekedési hálózat annyira jól lefedett, hogy az emberek nagyon nehezen szoknak át, pláne ilyen áron, az éves Budapest bérlet is olcsóbb, mint a bubi-s, és akkor azon felül még magáért a kölcsönzésért is fizetned kell, és még erőbefektetéssel is jár. aki akar, az tömegközlekedés mellé be is szerezhet saját kerékpárt.

2015. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Alapvetően jó ötlet lehetne, ha jó helyeken van biztosítva, megfelelő mennyiségben. Pl egy Nyíregyháza szintű városnál, elég sok a bicikliút, meg a forgalom sem vészes, Állomástól 5-10 perc letekerni a belvárosig, de iskoláknál is jó lehet hogy nem buszra kell várni, hanem van bringa. Meg esetleg a Sóstói részre is jó kitekerni, és ott körbenézni.


Vagy lehetne olyan hálózat, ami nem város szintű hanem túraútvonalakra épül, elején kapsz biciklit, többnapos túra, közben pihenőhelyek, szállások tárolási lehetőséggel, kiépített bringautak. Ehhez persze inkább túrabiciklik kellenének.

2015. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Fehérvárról tudok nyilatkozni. A bicikli utak se valami fejlettek, itt szerintem nem lenne értelme kiépíteni a rendszert nem egy kerékpáros város. Más városokhoz képest is arányaiban kevesen tekernek, sajnos.
2015. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem pl. Székesfehérvárra mindenképp megérné.
2016. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Győrben már működik a győrbike
2016. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Esztergomon? Nem inkább Esztergomban? Jesszus... ez olyan, mintha azt mondanám, hogy Budapestben...

Egyébként Fehérvárott idén vagy jövőre bevezetik.

2018. febr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!