Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nincs még diákigazolványom...

Nincs még diákigazolványom iskolaváltás miatt. Mi a megoldás ilyenkor, hogy utazhassak diákbérlettel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk el, ezért iskolát váltottam félévkor. A korábbi diákigazolványomat bevonták és a lakcímkártyámat is. Az iskola adott igazolást az utazáshoz, viszont az 2 hete lejárt. De még csak a lakcímkártyám sem készült el ezalatt az idő alatt. Pedig az mindenképp szükséges lenne a diákigazolvány készítéséhez. Forduljak a titkársághoz, hogy állítsanak ki nekem új igazolást? Vagy mi a teendő ilyen esetben?

2015. márc. 25. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj új igazolást a titkárságon.
2015. márc. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen 2 kettő egész hét alatt miért nem készült el a lakcímkártyád?!

Mi elköltöztünk másnap irány az okmányiroda és be is volt jelentve. Nem nagy durranás, a kártyát ott helyben csinálják. Ez nem fért bele 2 hete?

2015. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, hogy miért nem készült el a lakcímkártyám, mert a kérdés nem erre irányult. Egyébként meg aki a helyi önkormányzatnál intézi ezt el, annak helyben nem csinálják meg. Továbbküldik az illetékes okmányirodának, onnan pedig 4 héten belül postázzák.
2015. márc. 25. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérj egy újabb igazolást az iskolától, adni fognak.
2015. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Így van, új igazolást kell kérni. (Amúgy az tényleg furcsa, hogy a lakcímkártya nem készült el, mikor én voltam lakcímet bejelenteni, 10 perc alatt kiadták az újat, és akkor vonták be a régit. De másutt lehet, hogy másképp van.)
2015. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!