Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyetemista leszek, még nincs...

Egyetemista leszek, még nincs egyetemes diákigazolványom, csak középsulis. Hogyan utazzak így?

Figyelt kérdés

egyetemre megyek szeptembertől más városba és szeretném megvenni a helyi buszbérletet, de az egyetemes diákigazolványom még nincs kész és nem tudom mikorra lesz meg.

megvegyem a bérletet és utazzak a középiskolás igazolvánnyal vagy még ne vegyem meg és vegyek jegyet? (az úgy nagyon drága lenne nekem:(

nem fognak megbüntetni ha a középsulissal megyek? meddig érvényes a régi diákom?


2008. aug. 30. 18:35
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és a régi diákomon van érvényesítő matrica. Ezzel érvényes így, és meddig?
2008. aug. 30. 18:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Mivel van érvényes középsulis diákod,így október 31ig azt használhatod a diák kedvezményekhez.Az egyetem első 2 hónapjában megérkezik az új diákod,amit azonnal használhatsz is,de addig(okt 31.ig) a középsulis ÉRVÉNYES.Ha netán nem lenne meg az egyetemi diákod okt. végéig,igényelhető ideiglenes diák is.

1 1etemista:)

2008. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a segítséget és sok sikert az egyetemhez!:)
2008. aug. 30. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel a bérletre a diákod számát rá kell írni, így a szeptember-október havi bérletre ha a középsulis diákod számát írod, akkor azt hordd is addig magaddal - mégha meg is jön az egyetemi igazolványod.
2008. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem sosem fogadják el a diákigazolványomat év elején (gimista vagyok még csak, de ez így megy most 5. éve), mert az érvényesítő matrica az előző tanévre szól (hivatalosan ugyan érvényes 2 hónapig a következő tanévben is). Szerintem kérdezd meg a pénztárnál, mikor megveszed a bérletet, és ha mást nem, elvileg minden tanintézmény köteles kiadni az igazolást arról hogy jogviszonyban állsz vele.
2008. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogadják el a középsulisat, pláne más városban.

Szerintem is kérdezd meg a jegypénztárban, hogy ilyenkor mi a módja a dolgoknak. Illetve szerintem is jó dolog ha az egyetemen adnak egy igazolást a tanulói jogviszonyodról, de a pénztárban erre is kérdezz rá hogy elegendő e ez.

Az egyetemen meg próbáld meg megsürgetni a diákot, illetve vmi ideiglenes diákot adjanak neked akkor addig.

Majd írd le mit intéztél, kíváncsi vagyok!

2008. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez is érdekes, aki gimnazista és írja hogy nem fogadják el a múlt tanévi matricát erre az évre, pedig ebben a tanévben is el kéne 2 hónapig illetve amíg a másik matricát rá nem ragasztják.

Sokszor úgy érzem, hogy mindenre van erejük odafenn a politikusainknak meg akik ezzel foglalkoznak, csak éppen az ilyen dolgok ügyes megszervezésére nincs. Ha meg megbüntetik az embert ilyen dolgok miatt azt meg senkitől nem tudja visszakérni, mivel nem az ő hibája.

2008. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy távolsági bérletet nem fog tudni vele vásárolni, hiszen arra nem jogosítja fel a középsulis diák (mivel távolsági bérletet csak a lakhelye és az iskola között vehet kedvezménnyel.) Így ha nem oda jár egyetemre, ahova középsuliba, akkor ilyen bérletet a középsulis diákkal nem vásárolhat. Ekkor valóban igazolás kell az iskolától. Ezt beiratkozáskor kell kérni.
2008. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!