Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest-Pécs távon közlekedők...

Budapest-Pécs távon közlekedők! Volt klíma a vonaton?

Figyelt kérdés
Kisállattal szeretnék utazni, 3 órát klíma nélkül nem bírna ebben az időjárásban. Volt már részem ilyen útban, nekem is volt elég bajom a végére... Ha valaki tudna nyilatkozni, mennyire megbízhatóan működnek manapság ezen a vonalon a klímaberendezések, megköszönném! (Természetesen IC-ről lenne szó.)

2015. jún. 6. 12:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%

Egy vonat nem attól emelt szolgáltatást nyújtó, hogy van rajta klíma vagy nincs. Emelt szolgáltatást nyújtó vonatok a pót- és helyjegy köteles vonatok az az IC, EC, EN ezeken a vonatokon mondjuk mindegyiken van klíma mert előírás (más kérdés hogy működike).

Ilyen vonatokon kisállat szállítása valóban tilos, és szerintem helyes is akár mibe van nem az IC-n kell vinni az állatot.

Ha eddig sikerült IC-n utaznod akkor ott valami nagyon nagy hiba volt.

2015. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Azért kíváncsi lennék a konkrét indokra, miért blaszfémia állatot szállítani IC-n. Ezzel az erővel szankcionálhatnák a büdös, tróger, italozó utasokat, az üvöltöző kisgyerekeket és a szülőket, akik képtelenek megnevelni őket- ők egy kisállattal ellentétben valóban csökkentik az utazás komfortját. Nyilván abszurd lenne, ahogy a jelen helyzet is az.
2015. jún. 7. 21:31
 13/20 anonim ***** válasza:

"Egy vonat nem attól emelt szolgáltatást nyújtó, hogy van rajta klíma vagy nincs."

Akkor mitől?

Szerintem hivatalos álláspont sincs már nagyon. Régen az volt, hogy kevés helyen áll meg, kicsit kulturáltabb, mint a többi, van klíma, konnektor, helyjegyes. De pár éve már egyik sem igaz feltétel nélkül.

2015. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Való igaz bár még most is vannak ilyenek az általad felsorolt kategóriába tartozó vonatok pl. Miskolc IC-k amik a sebessel ellentétben csak Füzesabonyban állnak meg, vagy a kör ic-k valóban egyre több vonalon jön be ez a hibrid IC amiről aztán tényleg lehetne vitatkozni hogy akkor mi is.

Arról nem is beszélve hogy a legtöbb IC kocsiban nincs klíma csak légjavító berendezés.

Kérdező ebben is igazad van tényleg maguk az utasok néha sokkal idegesítőbbek mint egy kiskutya vagy kis macska. Éppen nem rég jöttem haza és az anyuka a kislányára egyszerűen nem bírt rászólni mikor már 20jára rángatta kibe a kabinajtót és rohangált.

2015. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Azért kíváncsi lennék a konkrét indokra, miért blaszfémia állatot szállítani IC-n."


-Én magam állatbarát vagyok, de azért jártam már olyan labor környékén, ahol 2 azaz 2 kan egér volt rendszeresítve. Mit ne mondjak, érzéketlen férfiorral is kb az egész alagsorban brutálisan érezhető volt... Gondolom iylesmi okai vannak.


"Ezzel az erővel szankcionálhatnák a büdös, tróger, italozó utasokat, az üvöltöző kisgyerekeket és a szülőket, akik képtelenek megnevelni őket- ők egy kisállattal ellentétben valóban csökkentik az utazás komfortját. Nyilván abszurd lenne, ahogy a jelen helyzet is az."


-Na nem lenne az olyan abszurd, tudtommal van erre vonatkozó passzus IS az utazási feltételek között. Másokat megbotránkoztató viselkedés illetve ittas utas

kizárható az utazából, vagy ilyesmi, jogosan.

Más kérdés, hogy azért 2 sörért nyilván nem dobnak ki, itt az ittas "balhés részeget" jelent gyakorlatilag...

2015. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

9.2.9. "Az utas utazása teljes ideje alatt (fel- és leszállást, várakozást is

ideértve) tartózkodni köteles a közlekedés biztonságát, a közlekedési

eszközök, az utaskiszolgáló létesítmények és berendezések

épségét veszélyeztető, valamint az utastársak kényelmét és

nyugalmát zavaró magatartástól."


9.2.10. "A vasúti társaság járművén vagy létesítményében tartózkodó

utasnak olyan magatartást kell tanúsítania, amellyel nem zavarja

utastársait. Ezért nem szabad a vasúti társaság járművén vagy létesítményében:

a) lármázni, énekelni, zenélni,

b) szemetelni, dohányozni,

c) szórakoztató-elektronikai, vagy más, zene, zaj kibocsátására

alkalmas készüléket a többi utas számára hallható

módon üzemeltetni,

d) bármilyen eszközzel, tárggyal vagy játékszerrel zajt okozni,

e) kéregetni, engedély nélkül kereskedelmi tevékenységet

folytatni, üveget gyűjteni,

f) az utasok ruházatát, poggyászát, a járművet vagy a berendezési

tárgyat bepiszkítani, megrongálni."


"Nem szabad a vasúti társaság járművén

a) a többi utast zavarva ablakot nyitni, a fűtést vagy világítást

szabályozni

b) a fülkeajtót úgy lezárni, hogy azt a jegyvizsgáló ne tudja

kinyitni,

c) a feljáró-, a kocsivég- és a kocsiszakaszajtót lezárni, lezárt

ajtót önhatalmúlag felnyitni,

d) menetközben a feljáróajtót kinyitni vagy nyitva tartani,

e) az ablakon kihajolni vagy bármit kidobni,

f) az ülésre védőtakaró nélkül felállni, lábat vagy lábbelit

feltenni,

g) indok nélkül a vészféket meghúzni vagy a vészjelzőt működtetni."

2015. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

9.3.14. "A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével

nem vihető be élő állat:

a) az 1. osztályú kocsiba,

b) az étkezőkocsiba,

c) a pót- és helyjegyköteles, valamint a helyjegyköteles vonatba

és kocsiba.

Kutya csak a 2. kocsiosztályú személykocsiba vihető be. Egy

utas legfeljebb 2 kutyát vihet magával. A 2. kocsiosztályú fülkés

kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével

vihető be. A fülkés kocsi egy fülkéjébe legfeljebb 2

utas vihet be kutyát. 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a

személykocsi peronján szállítható. A háló- és fekvőhelyes kocsiba

kutya csak akkor vihető be, ha a kutyával utazók az egész

fülkét igénybe veszik. A kutyát pórázzal és szájkosárral kell ellátni.

A kutya tulajdonosa köteles az állat egy évnél nem régebbi

keletű, veszettség elleni oltási bizonyítványát magával vinni, és

azt kérésre felmutatni. A három hónapnál fiatalabb kölyök kutya esetében nem kell igazolást felmutatni. Ha az utas a szükséges

igazolást nem tudja felmutatni, a vasúti társaság az utast és kutyáját

kizárja az utazásból."

2015. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Bevallom, kan egerek szagában nem volt részem, így erről nyilatkozni nem tudok- izzadt kan emberek szagához viszont volt, többször, mint meg tudnám számolni. :) (Na jó, hölgyek is akadtak... ) Sokat utaztam IC-n, főleg ezen a vonalon, 3 órán keresztül össze vagy zárva ezerféle emberrel, kulturálttal és kevésbé kulturálttal. Ha büdös, azt kell elviselni, ha hangos, akkor azt... Ilyen hőségben nem hibáztatható senki, ha ápoltsága ellenére zavaró testszaga keletkezik. Kellemetlen? Ja, nagyon. Pláne, ha fülkéről beszélünk... :) De azért valahogy csak toleráljuk egymást, nem? Az is megesett nem egyszer, hogy az út alatti sörözéstől egyre részegebb és ezzel egyre hangosabb csapatokkal kellett egy térben osztozni. (Ha korlátozásokról beszélünk, én személy szerint az alkoholfogyasztást tiltanám be minden vonaton, minden formában.) Érdekes módon egy kalauz sem lépett fel a delikvensek ellen, annak ellenére, hogy a sokat emlegetett Üzletszabályzatnak megfelelő eljárás lett volna. Hogy mire szeretnék kilyukadni? Kétlem, hogy egy állat tudná a legnagyobb fesztivált csinálni a vonaton, nekünk, embereknek erre sokkal alkalmasabb tulajdonságaink vannak.


Amit indokként valamilyen szinten meg tudok érteni, az az allergiára való hivatkozás, bár sosem hallottam még olyanról, aki anafilaxiás sokkot kapott volna egy macsektól, kutyától, és ilyen hatás nem helyjegyköteles járaton is érhetné. A másik dolog, mikor az állatnak kis- vagy nagydolga akad, de ez is előfordulhat olyan vonaton is, amin jogszerűen utazhat.


Elfogadom és betartom a szabályzatot, de személy szerint azért bosszant, hogy tudom: az én kisállatomnak sem szaga, sem hangja, a bundája nem allergizál, nem pisil-kakil senki bokájára, ráadásul éjszakai állat lévén valószínűleg végigaludná az utat, mégsem utazhatok vele kényelmesen. Igen, ez az én egyéni szocproblémám, együtt kell élnem vele. Ez van. :) Köszönetem mindenkinek, aki emberségesen szólt hozzá a témához!

2015. jún. 8. 19:24
 19/20 anonim ***** válasza:
Tényeket írtam.
2015. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Látom, nem is vonom kétségbe a tartalmát. :)
2015. jún. 8. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!