Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivan, hogy ha rossz emberrel...

Mivan, hogy ha rossz emberrel kezdenek ki a BKV ellenőrök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi hír volt a nyáron, hogy így meg úgy bántalmaztak egy-egy utast. Arra lennék kiváncsi, hogy mi van ha rossz emberrel kezdenek ki, tegyük fel profi valami harcművészetben?

Tudom tudom akármilyen ügyes valaki 2 embernél többel biztos nem bánik el, de tegyük fel, hogy 3 embert simán összepakol.

Utana majd az ellenőrök sírnak és mennek feljelentést tenni?


Nem tudom miért csak kiváncsi vagyok mivan ha fordul a kocka :D



2015. aug. 5. 17:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, mit röhögsz. Az ellenőr közfeladatot ellátó személy, fokozott jogi védelmet kap. A verés ellen nem hatásos, de aki megüti, sokkal súlyosabb büntetésre számíthat, mintha "civilt" vert volna. És ez nagyon helyes. Tíz évnél magam kevesebbet nem is adnék, s azt le is kellene ülnie.
2015. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

mint a kontroll című filmben láthattuk, érdekes küzdelem...

de a valóság más..


az ellenőröknek jelentést kell írniuk a szolgálatban történtekről..ha összepakolják őket, arról is...aztán majd elindul a tanúfelkutatás, videók visszanézése, stb..stb..


nehezen tudom elképzelni, hogy egy ilyen bunyóból jól jöjjön ki a harcművés..(esetleg akkor igen...de később? )


nézd meg a Kontroll-t (jutub)

2015. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha harcművész, akkor már eleve nem fog jegy nélkül utazni, ha mégis, akkor meg elfogadja a jogos büntetést szó nélkül. Egy harcművész ugyanis tudását csak a legvégső esetben használja mások ellen, az ellenőrzés elkerülése pedig nem az.
2015. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

A profi harcművész,bokszoló vagy bármilyen küzdősportot űző ember soha nem üthet vissza!


Jó példa erre Papp Laci,amikor megverték.

2015. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mint mondtam csak kiváncsi voltam.

Egyébként szerintem full hülyeség, nehogy már, hogy ha az ellenőr kezdi aztán pórul jár még neki álljon feljebb.

2015. aug. 5. 18:10
 6/24 anonim ***** válasza:
68%

1. Nyilván az ellenőr sem alkalmazhat erőszakot.

2. De a jogos önvédelmen túlmenően nem alkalmazhatsz erőszakot ellene akkor sem, ha ő erőszakos volt.


Ergo ha rángatja a ruhádat, kitépheted a másik kezeddel a ruhádat a kezéből. De ugyanezért fel nem pofozhatod, akàrmekkora "harcművész" vagy és bármennyire is úgy éreznèd igazságosnak.

2015. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen tolvaj közfeladatot ellátó személyt támadott meg, nem csak lopott, három év minimum.
2015. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%

Melyik óvodás paraszt pontozta le az összes választ? Mi volt bennük a nem tetsző, a helytelen információ?


Kissé gerinctelen dolog kommentár nélkül lehúzni válaszokat.

2015. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenőri tevékenység, nem Mortal Kombat real végigjátszás, úgyhogy nincs benne, gyengébb - erősebb ellenfél.

Az ellenőrök, csak az utazási jogosultságot ellenőrzik - ennyi az egész. Az, hogy egyesek kötekednek, azzal magukat és azokat minősítik, akik alkalmazzák. Ha az utasok között, vannak kötekedőek, akkor - arányosan - önvédelmet alkalmazhatnak.

2015. aug. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Annyi hír volt a nyáron, hogy így meg úgy bántalmaztak egy-egy utast."


Mennyi az annyi? ~0...

2015. aug. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!