Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivan, hogy ha rossz emberrel...

Mivan, hogy ha rossz emberrel kezdenek ki a BKV ellenőrök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi hír volt a nyáron, hogy így meg úgy bántalmaztak egy-egy utast. Arra lennék kiváncsi, hogy mi van ha rossz emberrel kezdenek ki, tegyük fel profi valami harcművészetben?

Tudom tudom akármilyen ügyes valaki 2 embernél többel biztos nem bánik el, de tegyük fel, hogy 3 embert simán összepakol.

Utana majd az ellenőrök sírnak és mennek feljelentést tenni?


Nem tudom miért csak kiváncsi vagyok mivan ha fordul a kocka :D



2015. aug. 5. 17:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Annyi hír volt a nyáron, hogy így meg úgy bántalmaztak egy-egy utast"

58-ik évemben járok, Pesten élek, dolgozom. Mindösszesen kettő alkalom volt, amikor jegy nélkül utaztam feledékenységből (bérlettel járok, szabadság idejére nem vettem, s elfeledtem, hogy nincs). A kettőből egyszer beleszaladtam ellenőrzésbe. Sima ügy volt.

Viszont ettől függetlenül volt olyan 6-7 vitám velük, mert nagyon nem megfelelően végezték a munkájukat. Az egyik ilyen az volt, amikor elkezdte rángatni a karomat a metrón, hogy mutassam a jegyem. A fickón karszalag nem volt, az igazolvány pedig a gatyájáról fityegett.

Ennyi. Lehet, szerencsés vagyok.

Olyant viszont olvastam, hogy egy 150 centis, vékony nő durván bántalmazott hat ellenőrt és hat rendőrt. El is ítélték. Én a körülmények ismerete nélkül is eltanácsolnám a bírót a szakmájától, de biztosan így volt.

2015. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
0%
Hülyeségeket beszélsz, hogy 2 embernél többel nem bánik el senki, ismerek olyat aki 6 éve bokszolt, és 3-at leütött!
2015. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 kovpet ***** válasza:

"nehogy már, hogy ha az ellenőr kezdi"


Nyugtass meg, hogy gyerek vagy. Ugye? Légyszi :)

2015. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Jó offolom ezt a kérdést inkább :)

Egyébként nem, nem vagyok gyerek.

Mindegy hanyagoljuk a témát.

2015. aug. 6. 16:17
 15/24 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején...

Kikezd valakivel az ellenőr? Miért kezd ki? Csak úgy? Vagy talán érvényes bérlet vagy jegy nélkül utazik? Akkor pedig nem kikezdésről beszélünk, hanem szankcióról. Ha a kedves lógós utas nem akarja azonosítani magát, vagy elhagyni a következő leszállási lehetőségnél a járművet, hanem vergődik és verekedni akar az nem az ellenőr hibája, és egy esetleges incidensnél ezt figyelembe is veszik.

2015. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
44%

A bkv ellenőröknek nincs jogosultságuk arra, hogy önvédelmi helyzeten kívül személyhez érjenek. Én szimplán a bkv-val kapcsolatos ellenszenvem miatt szoktam szívatni az ellenőröket. Hivatalosan a metro-nál csak akkor kell felmutatnod a jegyet/bérletet, ha kérik. Ha nem szól Neked előre, akkor nem vagy köteles megmutatni! Mindig úgy indulok le metro-ba, hogy a bérletemet ki sem veszem a zsebemből. Aztán imádok velük vitatkozni arról, hogy attól, hogy ÁLTALÁNOSAN az ember előre felmutarja, a szabályzatban ez nincs benne.


Na szóval az ellenőr nem érhet hozzád! Egyszer az egyik metro ellenőr, mikor elsétáltam mellette bérletfelmutatás nélkül, egy szó nélkül megfogta a könyökömet. Nem erősen, csak lazán megfogta. Megmutattam neki a bérletemet, utána tovább akart engedni, de visszamentem a korlát mellé. Hívtam az ügyvédemet és a bkv bejelentési számát, ott megvártam az ügyvédemet és a bkv-s kivizsgálót, bementünk a biztonsági szobába, megnéztük a kamerákat, a hapsi pedig meg is írta a papírt amit kivett a táskájából, aláíratta az ellenőrrel, és már ki is lett rúgva. Alap esetben nem szoktak ilyet, de nem véletlenül szoktam mindig előre oda hívni az ügyvédemet, aki kívülről fújja a bkv szabályzatát.


41/F

2015. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
54%

# 16: a BKV-al kapcsolatos ellenszenvedhez, mégis mi köze van az ellenőröknek? Odáig rendben van, hogy nem mindig kellően jó szolgáltatást tudnak nyújtani, de az ellenőröknek közül nincs hozzá.

Ja és már, a BKV is, a BKK alá tartozik, vagyis ha panaszt tennél, akkor hozzájuk kell fordulni. Még valami: BKV-nak nincsenek ellenőrei. Ezt vagy a BKK végzi, vagy a metró bemeneti ellenőrzést, egy vagyonőri cég (nagyvonalakban ennyit róluk).

2015. aug. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%

# 16/17 Időpont tegnap 18:01


Gyönyörű kamutörténet, köszönjük. :-)

2015. aug. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#17


Ilyen szempontból mindegy, hogy bkv-nek, vagy bkk-nak írom. A szabályzatukban benne van, hogy karszalagot csak az ő dolgozóik/ellenőreik viselhetnek. Hiába csinálja a metro-ban való ellenőrzést egy alvállalkozó, maga a személy akkor is a bkv/bkk embere. Onnantól pedig érvényes rá a szabályzat, miszerint egy ujjal sem érhet hozzám egészen addig, míg meg nem bizonyosodik róla, hogy a utazási feltételeknek és/vagy a hatályos törvényeknek ellenkezően cselekszem.


Ezt módosították annyiban, amikor a bkk "bekebelezte" a bkv-t, hogy ez alól felmentést képez az a helyzet, ha a személy láthatóan nem képes felfigyelni a szóbeli jelzésre (például fülhallgató miatt).


#18:


Hallgatom az érveket a mellett, hogy törvényi szempontból (Azt ugyanis nincs jogod bírálni, hogy mivel töltöm az utazásaim egy idejét, ahogy arról sincs jogod ítélkezni, hogy tényleg van-e ilyen ügyvédem vagy sem! Véleményed lehet, viszont a hazugsággal vádolás, már rágalmazás.), mit írtam le rosszul? Technikai, Logikai, Objektív (tehát nem a személyem ellen irányuló [ld. "pont te"]) érveket szívesen várok.


41/F

2015. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

# 19/19 ma 08:20


A bejáratnál személy- és vagyonőrök dolgoznak akik ki is tehetnek az állomás területéről, akár fizikai kényszert alkalmazva. Kezdjük itt.

Azt, hogy mit csinálsz ugyanolyan jogom van bírálni, mint a hajviseleted, vagy a cipőd. Márpedig az is ronda. Ez még nem az USA barátom.

Az pedig, hogy azt mondom, hazudsz, az biza nem rágalmazás, kérdezd meg nyugodtan az ügyvéded. Annak egészen más törvényi követelményei vannak.

2015. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!