Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivan, hogy ha rossz emberrel...

Mivan, hogy ha rossz emberrel kezdenek ki a BKV ellenőrök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi hír volt a nyáron, hogy így meg úgy bántalmaztak egy-egy utast. Arra lennék kiváncsi, hogy mi van ha rossz emberrel kezdenek ki, tegyük fel profi valami harcművészetben?

Tudom tudom akármilyen ügyes valaki 2 embernél többel biztos nem bánik el, de tegyük fel, hogy 3 embert simán összepakol.

Utana majd az ellenőrök sírnak és mennek feljelentést tenni?


Nem tudom miért csak kiváncsi vagyok mivan ha fordul a kocka :D



2015. aug. 5. 17:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
30%

#20


Te legfeljebb a metróbiztonságisokra gondolsz akik kék vagy fekete pólóban vannak. Igen, ők akár le is üthetnek. Viszont az az ember, aki fehér, vagy halványkék ingben, (esetleg rajta pulóver) lila karszalaggal a jegyeket nézi és nem mozdul el a helyéről, azaz az ellenőr; Ő nem személy- és vagyonőri jogkörben dolgozik, nem érhet hozzád.


Egyébként elnézést kérek, nem rágalmazás, becsületsértés.


"1978. évi IV. törvény:

179. §

(1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el..."


Azzal, hogy az írásomat "kamu"-nak nevezed, közvetlenül arra utalsz, hogy hazudtam/hazug vagyok. Az pedig igencsak a becsületre irányuló kifejezés.

2015. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 kovpet ***** válasza:

# 21:

- Bíró úr, nagy nyilvánosság előtt megsértették az 52%-os user személyi jogait, kártérítést követelek.

- Rendben, megítélek 8%-ot. A tárgyalást berekesztem.

2015. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Kártérítés nem jár érte. 1 év szabadságvesztés. Ha "nagyközönség" előtt történik, akkor 2 év.
2015. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

# 21/23 Időpont ma 11:37


Nem csak az ellenőrök vannak fehér ingben. A jogszabályt pedig olvasgasd csak tovább, ne csak az első néhány sort :-) Becsületsértés sem áll fenn.

2015. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!