Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatokon (IC-n) vannak...

Vonatokon (IC-n) vannak menekültek?

Figyelt kérdés

Hamarosan Pesten keresztül utazok vonattal (Debrecenből) és szeretném tudni, hogy mire számítsak a menekültekkel kapcsolatosan. Inkáb IC-vel mennék, Pesten Kőbánya-Kispestről személyvonattal.


Köszi előre is a válaszokat!


2015. aug. 17. 21:13
 1/5 anonim válasza:
93%
Múlt hét kedden jöttem vissza Bp-re Hajdúszoboszlóról IC-vel. A kocsi túlsó végében volt egy csapat pakisztáni (hosszú történet, de kicsit beszélem a nyelvet, azért tudom), de nem voltak hangosak és nem zavartak a világon senkit :) Úgyhogy ne aggódj :-)
2015. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felénk viszonylag sok menekült jár a vonaton. Egyáltalán nem zavaróak, soha nem kötekednek és általában csak csendben beszélgetnek egymással, teljesen kultúráltan. Ami esetleg probléma lehet hogy picit büdösek, de erről ugye nem feltétlen ők tehetnek mert nincs hol fürödniük. Sok helyen egyébként már külön vagont tartanak fent nekik így nincs is ezzel probléma (pl. szeged - budapest)
2015. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Kicsit off, de nagyon sokszor elmondtam már ezen az oldalon, és itt is hozzá kell tennem a sztorihoz, hogy igen, valóban szoktak elkülöníteni nekik kocsikat, csak éppen ezt nem úgy kell elképzelni, hogy hozzáraknak egyet a forda szerint járó kocsik végére, hanem a forda szerint járó kocsik közül az utolsót lezárják nekik. Magyarán a fizető utasoknak lesz egy kocsival kevesebb hely. IC-n mondjuk ilyenről nem tudok, de ott túlzottan nagy zsúfoltság különben sincs.
2015. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!:) Akkor nem izgulok. Sajnos inkább az ilyen rémtörténetek kerülnek előtérbe. Pl. nekem munkatársam olyat mesélt, hogy vonattal mentek nászútra Németországba és a vonat folyosóján kergetőztek a rendőrök meg a mentekültek és aludni sem mertek.

Így nem tudtam mire számítsak.

2015. aug. 17. 22:04
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Debrecenből nyilván van esélyed rá, hogy nyugat felé távozni kívánó menekültek lesznek a vonaton, de ők nyilván semmilyen balhét nem akarnak, hiszen a céljuk nem az, hogy egy magyar börtönben ücsörögjenek, hanem hogy nyugodtan éljenek Európában. Az is igaz, hogy a kormányunk hozzáállása miatt elégtelen tisztálkodási lehetőségek okán gyakran büdösek, bár tapasztalataim szerint megragadnak minden lehetőséget a tisztálkodásra - pont azért, mert ki tudja, mikor lesz megint lehetőségük rá.


A lezárt kocsik valóban csökkentik a többi utas részére rendelkezésre álló helyek számát, de úgy gondolom, a Startnak az volna a feladata, hogy a valós utazási igényeknek megfelelő számú kocsit állítson forgalomba. Persze tudjuk, hogy nincs elég kocsi, stb. de ez akkor sem a menekülők számlájára írandó. Lehetne ott épp egy iskolai kirándulócsoport vagy nyugdíjascsapat is - ők is ugyanabból a kapacitásból vennének el. Utóbbiak ráadásul ugyanúgy tök ingyen.


Ami a Németországba tartó vonatokat illeti, szokott lenni kergetőzés, mindig Győr előtt. Mondjuk inkább a zsaruk üvöltöznek - de ez még mindig jobb,minr kifogni egy részeg német Stammtisch-kirándulócsoportot. Mert akkor még a Bécsi-erdő is tőlük zeng (ill most már az alagút).

2015. aug. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!