Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csinálhat velem a kalauz...

Mit csinálhat velem a kalauz ha IC-n bliccelek, és nincs nálam személyi?

Figyelt kérdés

Gondolom a következő megállónál le kell szállnom, ami nem baj, mert egy megállót akarok menni. :D De hívhat rendőrt a helyszínre? Ha rendőrt hív akkor milyen következményekre számítsak?


(persze egyébként lesz nálam a személyi, de amennyire tudom a kalauznak nem vagyok köteles odaadni)



2015. nov. 25. 18:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Így van, rendőrt hívhat a következő állomásra, akinek köteles vagy igazolni magadat. Ráadásul ezzel megkéseted a vonatot, ami miatt később a vasúttarsaság akár kártérítést is követelhet tőled.


Szóval olcsóbb és gerincesebb megoldás megvenni a jegyet.

2015. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrt hív aki igazoltat és az alapján megírja az utasleadásit (2600+a menetjegy) és még pluszba a rendőrségi intézkedést és az abbol származó késésből eredő kárt is kiszámlázzak.

Ne azon az 1500ftos jegyen muljon már...

2015. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szolgálatban lévő rendőrök vonaton ingyen utazhatnak.

Megegyezés szerint az a rendőr, aki vállalja, h. szükség esetén szolgálatba helyezi magát szintén ingyen utazhat.

Tehát komoly esélye van annak, h. éppen lesz rendőr a vonaton.

(Utána szánalmasan pereskedhetsz, h. volt-e joga intézkedni, igazoltatni vagy sem.)

2015. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Miattad szívna minden utas, mert miattad késne a vonat.

Rád verik a rendőri intézkedés költségeit is.


Ajánlok egy jó kis filmszatírát :

Zsombolyai János :Kihajolni veszélyes. :D

Nehogy a te vonatod is megálljon valami pusztán. :d

2015. nov. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo - az a gond, hogy te sem tudsz ujat mondani. Erre a bliccelesi lehetosegre, mar gondoltak, ezert erre is fel tudnak keszulni.
2015. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hosszú évek alatt csiszoltam tökéletesre a bliccelési technikáimat, hogy valamelyik nap pl. egy Railjet első osztályán utaztam jegy és pótjegy nélkül.


Csak gondoltam rákérdezek mi történik ha semmi trükk, csak simán megmondom, hogy nincs jegyem, pénzem, személyim.


Amúgy aki erkölcsösködni akar, 2500 forint lenne a vonatjegy (személyvonatra), havonta többször is kell mennem és 78900-at keresek. Ennyi a sztori, szegény MÁV remélem nem fog belerokkanni.

2015. nov. 26. 05:32
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

Gratulálok, büszke lehetsz magadra!

Ha igénybe veszel egy szolgáltatást azért fizetni kell. Te kvázi lopsz a vasúttól, ez pont olyan mintha bemennél egy boltba és fizetés nélkül távoznál. (Mert kevés a fizetésed?! Arrol is biztos más tehet...)

2015. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem. Két évnyi munkakeresés után, munkaügyi központba járkálás után (két emelt érettségivel) ilyen állást sikerült találni. Nem hibáztatok érte senkit, megköszönném ha nem ítélkeznél felettem amíg nem ismersz.


Bliccelek a vonaton, villamoson, buszon mindenhol, ha a Mekiben egy otthagyott tálcán találok sültkrumplit megeszem, mert egy mocskos punk vagyok, aki büszke erre. :)

2015. nov. 26. 09:21
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrt hív, és addig nem nyitják ki az ajtókat másoknak, amíg le nem visznek a rendőrök. Múltkor volt ilyen.
2015. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Én inkább azt a részét feszegetném a dolognak, hogy a munkáltató miért is nem téríti meg a helyközi utazásod 86%-át, ahogy az egyébként a Munka Törvénykönyvében foglaltatik?


Egyébként mondok egy tutit, gyere te is a vasútra dolgozni, és akkor még legálisan is fogsz ingyen utazni! Most épp egy csomó munkakörbe keresnek embert... :)

2015. nov. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!