Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csinálhat velem a kalauz...

Mit csinálhat velem a kalauz ha IC-n bliccelek, és nincs nálam személyi?

Figyelt kérdés

Gondolom a következő megállónál le kell szállnom, ami nem baj, mert egy megállót akarok menni. :D De hívhat rendőrt a helyszínre? Ha rendőrt hív akkor milyen következményekre számítsak?


(persze egyébként lesz nálam a személyi, de amennyire tudom a kalauznak nem vagyok köteles odaadni)



2015. nov. 25. 18:48
1 2 3
 11/22 MrPifta ***** válasza:
60%

"Te kvázi lopsz a vasúttól, ez pont olyan mintha bemennél egy boltba és fizetés nélkül távoznál"

Ha fizetés nélkül távozol a boltból, az áru nem marad ott, hanem elviszed onnan. Ha nem fizetsz a vonaton, a vonat akkor is elmegy, tehát csak olyan, mintha egyel kevesebben ülnének a vonaton. Ha nincs felszálló, a vonat akkor is megy.

2015. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Utasleadási eleve 8ezer.nem 2600.(holnap lesz gépkezelési vizsgám.jegyellenőr vagyok.
2015. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#20:20


A helyedben átnézném a Vasúti Menetdíjtáblázatok I. kötetének C. fejezet 2. pontját.

2015. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg 8000 az utasleadási, gyakran töltenek ki ilyeneket nekem a kallerek, hogy borulna rá a lekvár a fehér ingükre :DD
2015. nov. 26. 22:13
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

Feltételeztem, hogy rögtön szaladsz a pénztárhoz befizetni a pótdíjat :'D. Azt tudom, hogy automatikusan 8000 írt a jegyvizsgáló. Hidd el látok ilyet eleget, a bevételellenőrzésen dolgozom. (Ezért sem bírtam szó nélkül hagyni a megnyilvánulásod.)

De mivel egy "mocskos punk" vagy (amivel rögtön szinpatikusabb lettél) elárulom, hogy a legjobb trükk az, ha rosszul tölteted ki a jegyvizsgálóval az utasleadási, mert csak ha egy betű is téves (akár a névben, akár a címben) akkor már nem tudjuk behajtani a követelést.

(Ráadásul ezekben az új MJR2-es gépeken amúgy is könnyű mellé ütni...)

2015. nov. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a kedves szavakat, és a jó tanácsot! :)
2015. nov. 27. 04:53
 17/22 anonim ***** válasza:
az mjr3ban is könnyű...
2015. nov. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Attól, ha valaki egy, mocskos punk, akkor már lóghat?

Már nem azért, de semmi sincs ingyen. Én nem azért fizetek, hogy másik ember, ingyen használja.

Ha meg, a kérdező, megeszi a kidobott kaját, az meg legyen az ő dolga - a saját egészségével játszik.

2015. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
38%
Legalább büszke ne lennél magadra...
2016. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Legalább ne lenne a havi jövedelmem 78ezer, és egy retúrjegy Pestre 2500...
2016. jan. 8. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!